Staszowskie

Regionalne Targi Pracy w Staszowie

W dniu 4 października br. odbędą się w Staszowie Regionalne Targi Pracy. Spotkania będą miały miejsce w Auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica przy ul. Koszarowej 7, w godzinach od 10.00 do 13.00.

czytaj dalej

Sąd orzekł. Burmistrz Połańca zostaje na stanowisku

Burmistrz Połańca Jacek Tarnowski, któremu kilka miesięcy temu prokuratura postawiła zarzuty, zostaje na stanowisku. W czwartek 14 września Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieście uchylił decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach. Tego chciała tego prokuratura.

czytaj dalej

BMW ścinało drzewo za drzewem

Osobowe bmw wypadło z drogi, ścięło kilka potężnych drzew i dachowało w zaroślach – tak w skrócie można opisać przebieg wypadku, do którego doszło w piątkowe wczesne popołudnie na wojewódzkiej drodze pomiędzy Staszowem, a Osiekiem.

czytaj dalej

Mężczyzna utonął w Wiśle

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek po godzinie 19 w okolicach Matiaszowa w powiecie staszowskim. Świadkowie widzieli jak na drugim brzegu rzeki mężczyzna wchodzi do Wisły. W piątek znaleziono jego ciało.

czytaj dalej

Jubileuszowe Święto Śliwki w Szydłowie

W najbliższy weekend – 19 i 20 sierpnia, w Szydłowie odbędzie się jubileuszowe, 20. Święto Śliwki. Organizatorzy zaplanowali całą gamę atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Gwiazdami tegorocznej edycji będą: ENEJ w sobotę i CZADOMAN w niedzielę.

czytaj dalej

Starostowie Święta Śliwki w Szydłowie

Święto Śliwki już od 20 lat promuje owoce gminy Szydłów, która jest największym “zagłębiem śliwkowym” w Polsce. W tym roku zaszczytne funkcje starostów tego święta pełnić będą mieszkańcy Szydłowa - Renata Janecka i Dariusz Bławat.

czytaj dalej

Dwa miliony na modernizację szkoły w Połańcu i Ruszczy

Gmina Połaniec otrzymała ponad 2 miliony dofinansowania na realizacja projektu pod nazwą „Podniesienie jakości kształcenia poprzez poprawę warunków infrastruktury edukacyjnej wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia w placówkach oświatowych na terenie gminy Połaniec”.

czytaj dalej

Tereny inwestycyjne pod lupą CBA!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zajęło się okolicznościami włączenia terenów inwestycyjnych, należących do miasta i gminy Staszów, do Staracho­wickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

czytaj dalej

Strony