Staszowskie

Zatrzymali cztery prawa jazdy

Policjanci ze staszowskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

czytaj dalej

Jest wyrok za pobicie w Bogorii

Wyrok 10 lat więzienia usłyszał we wtorek 29-latek z powiatu staszowskiego oskarżony o to, że uczestniczył w pobiciu skutkującym śmiercią 62-latka. Drugi z oskarżonych w procesie został skazany na pięć lat więzienia.

czytaj dalej

Rycerski turniej ze śliwką w Szydłowie

W najbliższą niedzielę, 23 lipca 2017 r. na zamku w Szydłowie zagości rycerstwo z Polski, Słowacji i Węgier aby walczyć o miecz króla Kazimierza Wielkiego. Od południa do wieczora w Szydłowie zapanuje klimat wieków średnich.

czytaj dalej

33 punkty karne w kilka minut

Z prędkością blisko 120 km/h pędził w terenie zabudowanym 41-letni kierowca osobowego volkswagena. Wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu, nie stosował się do znaków drogowych i zjeżdżał na przeciwny pas ruchu jadąc pod prąd.

czytaj dalej

Burmistrz Połańca wraca na stanowisko

Czy burmistrz Połańca Jacek Tarnowski, na którym ciąży prokuratorski zarzut, wróci na stanowisko? We wtorek krakowski sąd wstrzymał wykonanie jednego z czterech środków zapobiegawczych zastosowanych wobec włodarza miasta: zawieszenie go w czynnościach.

czytaj dalej

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Staszowa

Po ponad siedmioletnim procesie planowania, konsultacji społecznych i uzgodnień środowiskowych, rozpoczęto budowę obwodnicy Staszowa. Do końca lipca mają zostać wykonane prace przygotowawcze.

czytaj dalej

Ruszyła budowa mieszkań socjalnych w Gackach

Rozpoczęły się prace remontowo-budowlane w budynku po byłej szkole w Gackach w gminie Szydłów. Gmina chce zmienić dotychczasowy sposób użytkowania budynku i po remoncie przeznaczyć go na mieszkania socjalne. Zgodnie z planem ma powstać 6 mieszkań. Będą to lokale jedno, dwu i czteroosobowe.

czytaj dalej

Pirat drogowy w Staszowie

71-letniego pirata drogowego zatrzymali policjanci w Staszowie. Mężczyzna jechał za szybko, wyprzedzał w niedozwolonym miejscu, a do tego wszystkiego był nietrzeźwy.

czytaj dalej

Jan Bębenek rządzi w Połańcu

Jan Bębenek, działacz Prawa i Sprawiedliwości z Pińczowa w czwartek został wyznaczony przez premier Beatę Szydło na komisarza w Połańcu. To oznacza, że będzie pełnił obowiązki burmistrza miasta i gminy.

czytaj dalej

Prawie 4 promile i sen za kierownicą

Blisko cztery promile alkoholu miał w organizmie człowiek, którego policjanci podejrzewają o to, że doprowadził w Połańcu do kolizji i uciekł z jej miejsca. Gdy go odnaleźli, spał za kierownicą.

czytaj dalej

Strony