Staszowskie

Było głośno, było smacznie, było aktywnie i kreatywnie

Rok 2017 dla Działaj Lokalnie w Powiecie Staszowskim był zdecydowanie udanym rokiem. 14 zrealizowanych projektów w 6 gminach i setki zaangażowanych osób. To bilans tegorocznego programu, a to tylko liczby. To co się działo, jakie emocje, działania, doświadczenia towarzyszyły realizacjom projektów są zdecydowanie ważniejsze.

czytaj dalej

GMO wkrótce w Polsce?

Zakończyły się* prace w Komisji Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad rządowym projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk nr 1424).

czytaj dalej

Mieszkańcy Staszowa ubrali choinkę przy Ratuszu

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy w niedzielne przedpołudnie przyszli na Rynek w Staszowie, by udekorować jedną z choinek. Ozdób nie zabrakło nikomu, a rąk chętnych do zawieszania dekoracji było wiele.

czytaj dalej

Święto Niepodległości w Staszowie

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Staszowie przed godziną 11 rozpoczął uroczysty przemarsz kilkudziesięciu delegacji samorządowych, organizacji kombatanckich, szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, duchownych, służb mundurowych, partii politycznych, zakładów z Parku imienia Adama Bienia ulicami miasta przez rynek.

czytaj dalej

Trzech mężczyzn z powiatu staszowskiego zginęło w wypadku

Dramatyczny poranek w powiecie kieleckim. W wypadku na trasie pomiędzy Rakowem a Chańczą życie straciły trzy osoby. Doszło do niego po godzinie 6.30 w czwartek. Dwie godziny później niedaleko miejsca wypadku prawdopodobnie na zawał serca zmarł dziadek jednego z uczestników wypadku.

czytaj dalej

Nie żyje Rafał Suska

W sobotę 28 października w wieku 44 lat, zmarł nagle Rafał Suska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Staszowie, człowiek o wyjątkowych kwalifikacjach zawodowych, który pozostawił po sobie setki kilometrów odbudowanych dróg powiatowych i liczne inwestycje infrastruktury drogowej.

czytaj dalej

Ponad sto osób pobiegło w Golejowskiej Dysze

10 - kilometrowa trasa na terenie kompleksu leśnego w Golejowie, profesjonalny pomiar czasu i 118 biegaczy z całej Polski – tak prezentowała się druga edycja wydarzenia sportowego "Golejowska Dycha".

czytaj dalej

12-latka pobita przez "koleżanki" w szkole w Jurkowicach?

W ubiegłym tygodniu „Echo Dnia” informowało, że ośmioletni uczeń Szkoły Podstawowej w Jurkowicach (gmina Bogoria, powiat staszowski) trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Na jaw wyszła kolejna sprawa pobicia. Tym razem chodzi o 12-latkę.

czytaj dalej

Piękny jubileusz 10-lecia Bractwa Rycerskiego

Było strzelanie z armat i pistoletów, pojedynek, bal i nocne zwiedzanie zamku. W takim stylu w sobotę 7 października w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe bawili się członkowie Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów wraz z zaproszonymi gośćmi.

czytaj dalej

Strony