Staszowskie

Stambułki rozdane po raz dwudziesty

W sobotę 18 lutego br., przedsiębiorcy zrzeszeni w Staszowskiej Izbie Gospodarczej, zaproszeni goście, samorządowcy oraz sympatycy Izby, spotkali się na dorocznej 20. już gali, w czasie której wręczono "Stambułki Staszowskie" oraz stypendia dla uczniów szkół z terenu powiatu staszowskiego.

czytaj dalej

Chciał skoczyć z okna. Przez miłość

Dramatyczna akcja w Rytwianach. 24-latek chciał skoczyć z okna budynku 24-latka, który chciał targnąć się na swe życie skacząc z okna budynku ratowali w poniedziałkowy wieczór policjanci z Rytwian w powiecie staszowskim. Młody mężczyzna tłumaczył, że chce popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego.

czytaj dalej

Potrącenie na pasach w Oleśnicy. Piesza zmarła

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek o godzinie 8 na ulicy Żeromskiego w Oleśnicy w powiecie staszowskim. Według wstępnych policyjnych ustaleń, trzeźwa 33-latka prowadząca opla potrąciła na pasach 80-letnią pieszą przechodzącą z prawej na lewą stronę drogi.

czytaj dalej

Awantura wokół fermy w Potoku

Mieszkańcy protestują w sprawie rozbudowy nowoczesnej fermy drobiu w Potoku. Inwestor - firma Ekoplon chce, by łącznie było tam 13 kurników.

czytaj dalej

Alarm smogowy także dla staszowskiego

Sprawa smogu nie dotyczy tylko dużych miast. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Staszowie zaleciło właśnie pozostawanie w domach i ograniczenie przebywania na (nie)świeżym powietrzu.

czytaj dalej

Po tragicznym wybuchu w Gackach - arsenał na posesji

Staszowscy policjanci przez weekend prowadzili wspólnie z prokuraturą i wojskowymi czynności na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia w Gackach (gm. Szydłów), gdzie w wyniku wybuchu pocisku zmarł 29-letni kolekcjoner militariów.

czytaj dalej

„Lekarz z USA” oszukał staszowiankę na 80 tysięcy

Ponad 80 tysięcy złotych straciła mieszkanka Staszowa, która przez internet poznała człowieka podającego się za lekarza ze Stanów Zjednoczonych. Znajomość zaczęła się grudniu zeszłego roku. Para kontaktowała się przez internet, potem także telefonicznie.

czytaj dalej

Nie żyje 29-latek ranny w wybuchu

Lekarzom nie udało się uratować życia 29-letniego mężczyzny, który ucierpiał w czwartkowej eksplozji pocisku w Gackach (gm. Szydłów). Mężczyzna zmarł w szpitalu.

czytaj dalej

29-latek ciężko ranny w wybuchu

29-letni kolekcjoner militariów ucierpiał w eksplozji, do jakiej doszło w czwartkowe popołudnie w przybudówce domu w powiecie staszowskim – informują policjanci.

czytaj dalej

Dominik Rożek nowym przewodniczącym Rady Miejskiej

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Staszowa radni złożyli wniosek o odwołanie radnego Ireneusza Kwiecjasza z pełnienia funkcji przewodniczącego oraz o odwołanie radnego Dariusza Kubalskiego z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady.

czytaj dalej

Szykuje się przewrót w Radzie Miejskiej Staszowa!

Dotychczasowy układ sił w Radzie Miasta i Gminy Staszów najwyraźniej uległ zmianie. Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Staszowa radni złożyli wniosek o odwołanie radnego Ireneusza Kwiecjasza z pełnienia funkcji przewodniczącego oraz o odwołanie radnego Dariusza Kubalskiego z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego Rady.

czytaj dalej

Awantura na studniówce w Staszowie

Nocą z soboty na niedzielę policjanci ze Staszowa dostali sygnał, że ktoś awanturuje się na studniówce maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

czytaj dalej

Zimowa akademia karate w Staszowie

Kielecki Klub Karate Kyokushin, sekcja w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zapraszają na Zimową Akademię Karate. Spotkanie organizacyjne 30 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR o godz. 17.30.

czytaj dalej

Strony