Staszowskie

Święto Niepodległości w Staszowie

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Staszowie przed godziną 11 rozpoczął uroczysty przemarsz kilkudziesięciu delegacji samorządowych, organizacji kombatanckich, szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, duchownych, służb mundurowych, partii politycznych, zakładów z Parku imienia Adama Bienia ulicami miasta przez rynek.

czytaj dalej

Trzech mężczyzn z powiatu staszowskiego zginęło w wypadku

Dramatyczny poranek w powiecie kieleckim. W wypadku na trasie pomiędzy Rakowem a Chańczą życie straciły trzy osoby. Doszło do niego po godzinie 6.30 w czwartek. Dwie godziny później niedaleko miejsca wypadku prawdopodobnie na zawał serca zmarł dziadek jednego z uczestników wypadku.

czytaj dalej

Nie żyje Rafał Suska

W sobotę 28 października w wieku 44 lat, zmarł nagle Rafał Suska - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Staszowie, człowiek o wyjątkowych kwalifikacjach zawodowych, który pozostawił po sobie setki kilometrów odbudowanych dróg powiatowych i liczne inwestycje infrastruktury drogowej.

czytaj dalej

Ponad sto osób pobiegło w Golejowskiej Dysze

10 - kilometrowa trasa na terenie kompleksu leśnego w Golejowie, profesjonalny pomiar czasu i 118 biegaczy z całej Polski – tak prezentowała się druga edycja wydarzenia sportowego "Golejowska Dycha".

czytaj dalej

12-latka pobita przez "koleżanki" w szkole w Jurkowicach?

W ubiegłym tygodniu „Echo Dnia” informowało, że ośmioletni uczeń Szkoły Podstawowej w Jurkowicach (gmina Bogoria, powiat staszowski) trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Na jaw wyszła kolejna sprawa pobicia. Tym razem chodzi o 12-latkę.

czytaj dalej

Piękny jubileusz 10-lecia Bractwa Rycerskiego

Było strzelanie z armat i pistoletów, pojedynek, bal i nocne zwiedzanie zamku. W takim stylu w sobotę 7 października w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe bawili się członkowie Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów wraz z zaproszonymi gośćmi.

czytaj dalej

Pół roku protestów i końca nie widać

Pytanie co z rekompensatami wodno - środowiskowymi zdominowało konferencję rybacką "Jesień w akwakulturze 2017", która w poniedziałek i wtorek trwała w Rytwianach w powiecie staszowskim.

czytaj dalej

Pobicie w szkole w Jurkowicach?

Pozostawieni sami sobie mogą czuć się rodzice ucznia Szkoły Podstawowej w Jurkowicach, w gminie Bogoria, w powiecie staszowskim, który ze wstrząsem mózgu trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach. Chłopiec opowiadał, że w szkolnej toalecie był brutalnie kopany w brzuch i uderzany w głowę przez swoich o rok starszych kolegów.

czytaj dalej

Anna Karasińska nowym szefem RFS

Duża sensacja w politycznym świecie powiatu staszowskiego. We wtorek wieczorem nowym szefem Regionalnego Forum Samorządowego została Anna Karasińska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

czytaj dalej

Staszów: Skontroluj swoje znamiona

Już 2 października mieszkańcy Staszowa będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze. Celem akcji zainicjowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

czytaj dalej

Bądź świadomą kobietą i żyj zdrowo

W czwartek, 28 września br. w Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach przy ulicy Szkolnej 1 odbędą się dwa spotkania zachęcające kobiety do korzystania z badań profilaktycznych.

czytaj dalej

Zbierali pieniądze na leczenie Gabrysi

Trwa liczenie datków zebranych w Połańcu podczas koncertu charytatywnego dla 4-letniej Gabrysi Kowalskiej, która w czerwcu przeszła operację usunięcia złośliwego guza mózgu.

czytaj dalej

Strony