Staszowskie

Pielęgniarki okupują gabinet dyrektora szpitala w Staszowie

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Staszowie w poniedziałek od rana strajkowały przed gabinetem dyrektora szpitala. Po rozmowach z dyrektorem, podczas których nie padły żadne konkretne propozycje rozwiązania sporu postanowiły, że będą strajkowały do skutku.

czytaj dalej

W pożarze straciła dach nad głową

26 lutego w domu pani Zofii Cabel w Bukowej w gminie Osiek wybuchł pożar, który prawdopodobnie spowodowany był zwarciem instalacji elektrycznej. Wystarczyła chwila, by została bez dachu nad głową.

czytaj dalej

Ekologicznie w gminie Rytwiany

Prawie 200 przydomowych oczyszczalni ścieków powstanie w gminie Rytwiany. Ze względu na zbyt małe zaludnienie samorząd nie ma szans na unijne dofinansowanie budowy tradycyjnej sieci kanalizacyjnej.

czytaj dalej

W Rytwianach zapisy na odnawialne źródła energii

Do 17 marca mieszkańcy Gminy Rytwiany mogą składać deklaracje przystąpienia do budowy odnawialnych źródeł energii. Chodzi o instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej i solarne do ogrzewania wody. Poziom dofinansowania do instalacji może wynieść do 60%.

czytaj dalej

Dwa miliony na kanalizację i wodociąg w Szydłowie

Gmina Szydłów otrzyma środki zewnętrzne na budowę kanalizacji sanitarnej na sześciu ulicach Szydłowa. Zbudowana zostanie tez sieć wodociągowa na dwóch ulicach. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj dalej

Pobiegli śladami Mnicha i Zawieruchy

W Rytwianach odbyły się uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych. W lesie przy klasztorze kamedulskim zorganizowano Trzeci Bieg Śladami Mnicha i Zawieruchy. Chodzi o dwóch Żołnierzy Niezłomnych związanych z Ziemią Staszowską: Ludwika Machalskiego i Jana Firmantego. Ich bunkier znajdował się w przyklasztornym lesie.

czytaj dalej

Skatowali psa szpadlem?

O to, że próbując zabić owczarka niemieckiego bili go szpadlem po głowie podejrzewają policjanci dwóch mieszkańców powiatu staszowskiego. Zmaltretowane i skatowane zwierzę odnalazł właściciel czworonoga na terenie swojej posesji. Pies był w takim stanie, że trzeba było go uśpić.

czytaj dalej

Państwowa spółka odkupi Elektrownię Połaniec

Państwowa spółka Enea otrzymała informację o spełnieniu ostatniego z czterech warunków zawieszających umowę warunkową zakupu od francuskiego holdingu ENGIE International 100 procent akcji jego spółki ENGIE Energia Polska, która jest właścicielem Elektrowni Połaniec.

czytaj dalej

"Impuls do działania" w Połańcu z sędzią Anną Marią Wesołowską

Ciekawą Konferencję Edukacyjną pod hasłem “Impuls do działania” zorganizował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie wspólnie z Przedszkolem Publicznym w Połańcu. Spotkanie odbyło się we wtorek w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Gościem specjalnym konferencji była sędzia Anna Maria Wesołowska.

czytaj dalej

Kolejna skarga na naczelniczkę w Starostwie

Na początku grudnia ubiegłego roku "Echo Dnia" pisało o spotkaniu członków Staszowskiego Stowarzyszenia Geodetów ze starostą Michałem Skotnickim, wicestarostą Tomaszem Fąfarą oraz naczelnikiem i pracownikami Wydziału Geodezji i Ewidencji Gruntów w Starostwie.

czytaj dalej

750 zarzutów dla położnej ze Staszowa!

Położną ze Staszowa policjanci podejrzewają o to, że od 2012 roku wyłudziła z Narodowego Funduszu Zdrowia około 20 tysięcy złotych. Według policji dokumentowała nieistniejące wizyty u noworodków.

czytaj dalej

Stambułki rozdane po raz dwudziesty

W sobotę 18 lutego br., przedsiębiorcy zrzeszeni w Staszowskiej Izbie Gospodarczej, zaproszeni goście, samorządowcy oraz sympatycy Izby, spotkali się na dorocznej 20. już gali, w czasie której wręczono "Stambułki Staszowskie" oraz stypendia dla uczniów szkół z terenu powiatu staszowskiego.

czytaj dalej

Chciał skoczyć z okna. Przez miłość

Dramatyczna akcja w Rytwianach. 24-latek chciał skoczyć z okna budynku 24-latka, który chciał targnąć się na swe życie skacząc z okna budynku ratowali w poniedziałkowy wieczór policjanci z Rytwian w powiecie staszowskim. Młody mężczyzna tłumaczył, że chce popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego.

czytaj dalej

Strony