Staszowskie

5 lat Ośrodka Działaj Lokalnie w Staszowie

W piątek, 16 lutego, odbyło się uroczyste podsumowanie projektów dofinansowanych z programu Działaj Lokalnie. Była to jednocześnie okazja by świętować 5-lecie funkcjonowania Ośrodka Działaj Lokalnie w Staszowie.

czytaj dalej

Ustawa o elektromobilności podpisana

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), wspólnie z kancelarią DLA Piper Wiater sp. k., rozkłada podpisaną przez Prezydenta w dniu 5 lutego br. Ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych na czynniki pierwsze. Główne założenia aktu prawnego przedstawiono w cyklu infografik.

czytaj dalej

Nowoczesna hala sportowa powstanie w Połańcu?

Władze miasta i gminy Połaniec przygotowują inwestycję budowy nowoczesnej hali sportowej w sąsiedztwie pływalni Delfin. W obiekcie będzie pełnowymiarowe boisko do gry piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę oraz trybuny na 400 miejsc.

czytaj dalej

W Połańcu powstaje galeria handlowa

Przy ulicy Czarnieckiego w Połańcu powstanie nowa galeria handlowa. Pierwszy taki obiekt w mieście. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z realizacją tej inwestycji.

czytaj dalej

Dodajmy gazu w walce ze smogiem

Według Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska aż 6 z 10 najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich znajduje się w Polsce. W walce ze smogiem może pomóc gaz ziemny.

czytaj dalej

Nowy wóz strażacki dla OSP Wiśniowa

W ostatnią sobotę, 27 stycznia, na terenie placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej nastąpiło uroczyste poświęcenie oraz przekazanie aktu nadania, kluczyków i dokumentów ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tej jednostki.

czytaj dalej

Prawomocny wyrok w sprawie bestialskiego pobicia

Nie zabójstwo a pobicie ze skutkiem śmiertelnym i nie 10 a 14 lat pozbawienia wolności w stosunku do jednego z oskarżonych w bulwersującej sprawie śmiertelnego pobicia w gminie Bogoria – to wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

czytaj dalej

V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łubnicach

Dwa dni, ponad 40 wystąpień i gorące brawa - tak można podsumować tegoroczny V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Gminnym Centrum Kultury w Łubnicach. W czwartek, 18 stycznia i w piątek 19 stycznia dzieci, młodzież oraz dorośli zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

czytaj dalej

Tajniki budownictwa energooszczędnego

Nowy kanał na temat budownictwa energooszczędnego „Dom z klimatem” już dostępny! O rozwiązaniach i tajnikach związanych z ograniczaniem zużycia energii w swoich domach opowiedzą inwestorzy, a więc ci, którzy proces budowy mają już za sobą. Program poprowadzi znany z Polsatu architekt Maciej Pertkiewicz.

czytaj dalej

Było głośno, było smacznie, było aktywnie i kreatywnie

Rok 2017 dla Działaj Lokalnie w Powiecie Staszowskim był zdecydowanie udanym rokiem. 14 zrealizowanych projektów w 6 gminach i setki zaangażowanych osób. To bilans tegorocznego programu, a to tylko liczby. To co się działo, jakie emocje, działania, doświadczenia towarzyszyły realizacjom projektów są zdecydowanie ważniejsze.

czytaj dalej

GMO wkrótce w Polsce?

Zakończyły się* prace w Komisji Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad rządowym projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk nr 1424).

czytaj dalej

Mieszkańcy Staszowa ubrali choinkę przy Ratuszu

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy w niedzielne przedpołudnie przyszli na Rynek w Staszowie, by udekorować jedną z choinek. Ozdób nie zabrakło nikomu, a rąk chętnych do zawieszania dekoracji było wiele.

czytaj dalej