Staszowskie

Zaginął Tomasz Bieniek ze Staszowa

Staszowscy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionym 40-letnią mężczyzną, który w dniu 16.05.2017 r. w godzinach popołudniowych wyszedł z domu w Staszowie przy ul. Kilińskiego i do chwili obecnej do niego nie powrócił, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

czytaj dalej

Dni Połańca w cieniu tragedii. 22-latek nieprzytomny!

Przed sklepem w Połańcu w powiecie staszowskim znaleziony został w weekendową noc nieprzytomny 22-latek. Policjanci i prokurator ustalają co się stało. Zatrzymali rówieśnika mężczyzny i badają, czy może on mieć związek z tym, co się stało.

czytaj dalej

Trwa modernizacja na ujęciu wody pitnej w Staszowie

Modernizacja na ujęciu wody pitnej w Staszowie to jedna z ważniejszych inwestycji, które w tym roku przeprowadzi Zakład Wodociągów i Kanalizacji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Koszt prac wyniesie około 250 000 złotych.

czytaj dalej

Nie chcą w Oględowie kolejnej chlewni

W styczniu ubiegłego roku "Echo Dnia" pisało o sprawie chlewni, której budowa planowana była na granicy Oględowa i Staszowa w odległości około kilometra od ulicy Oględowskiej i Krakowskiej.

czytaj dalej

Wystartował Konkurs Działaj Lokalnie na rok 2017

Ośrodek Działaj Lokalnie w Staszowie ogłasza nabór wniosków do lokalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest to już 5 edycja konkursu grantowego realizowanego przez Ośrodek Działaj Lokalnie w Staszowie.

czytaj dalej

I Bieg do Serca Kołłątaja w Staszowie

W sobotę w Staszowie odbył się I Bieg do Serca Kołłątaja. Wydarzenie było częścią oficjalnych obchodów 226. rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Wzięli w nim udział zawodnicy z całego kraju.

czytaj dalej

Akcja "1000 drzew na minutę" w Staszowie

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Nadleśnictwo w Staszowie przeprowadzili na terenie Staszowa ogólnopolską akcję „1000 drzew na minutę”. Dzięki akcji więcej miejsc w Staszowie zmieni oblicze na bardziej zielone.

czytaj dalej

Uciekinierka i białe kryształki

We wtorkowy wieczór staszowscy kryminalni zainteresowali się samochodem zaparkowanym przy jednej z bocznych ulic w Rytwianach. W aucie były trzy osoby.

czytaj dalej

Słynna inwestycja w Połańcu pod lupą prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach wszczęła śledztwo w sprawie przestępstw, do jakich miało dochodzić w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” za poprzedniego zarządu spółki. W postępowaniu pojawia się słynna inwestycja z Połańca oraz znana bizneswoman z powiatu kieleckiego.

czytaj dalej

Gospodarstwo w ogniu, ratowali zwierzęta

Stodoła i dachy trzech budynków gasili w nocy ze środy na czwartek staszowscy strażacy w miejscowości Kolonia Grzybów w gminie Bogoria. Przed ogniem udało się ocalić dom i uratować trzymane w oborze zwierzęta - w tym konie i byki.

czytaj dalej

Nie będzie strajku pielęgniarek w Staszowie

Po środowym spotkaniu negocjacyjnym dyrekcji szpitala powiatowego w Staszowie z Zarządem Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wypracowano porozumienie pomiędzy stronami sporu zbiorowego.

czytaj dalej

Będzie strajk generalny pielęgniarek?

W sprawie strajkujących w Staszowie pielęgniarek spotkali się starostowie i dyrektorzy szpitali z całego województwa. Nie zgodzili się na ustępstwa wobec pielęgniarek, które w zaistniałej sytuacji grożą strajkiem generalnym. Bardzo możliwe ,że do staszowskich pielęgniarek dołączą się ich koleżanki z innych szpitali.

czytaj dalej

Strajk pielęgniarek w Staszowie trwa

Od środy 5 kwietnia strajkują pielęgniarki ze szpitala Powiatowego w Staszowie. W piątek od łóżek pacjentów odeszły pielęgniarki z oddziału chirurgicznego. W sobotę i niedzielę pielęgniarki będą okupowały budynek szpitala bez powstrzymania się od pracy.

czytaj dalej

Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów

W środę pielęgniarki ze szpitala powiatowego w Staszowie rozpoczęły strajk. Pracy nie podjęli pracownicy diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej, pielęgniarki zatrudnione w poradniach specjalistycznych i diagnostycznych oraz pielęgniarki z oddziału internistycznego i geriatrycznego szpitala.

czytaj dalej

Strony