Przedszkoliada 2017

Publiczne Przedszkole w Szydłowie po raz kolejny wzięło udział w imprezie „Przedszkoliada” zorganizowanej przez Staszowski Ośrodek Kultury w Staszowie.

Przed salą pełną widzów około 400 małych aktorów z 17 placówek z powiatu staszowskiego zaprezentowało swój program artystyczny. Wśród nich dzieci z naszego przedszkola. Grupa dzieci starszych przygotowanych przez panią Danutę Rak zatańczyła reprezentacyjny polski taniec – „Polonez”. Grupa dzieci młodszych pod kierunkiem pani Moniki Jaskuła zaprezentowała układ taneczny do piosenki „Motyle” oraz solowy śpiew tejże piosenki. Dzieci z uśmiechem na twarzy mimo towarzyszącej pełnej gamy emocji odważnie zaprezentowały swoje zdolności artystyczne.

Przez trzy dni trwania „Przedszkoliady” zgromadzona publiczność nie tylko mogła podziwaiać występy dzieci, ale również wystawę dziecięcych prac plastycznych, na którą wpłynęło ponad 150 prac z przedszkoli biorących udział w przeglądzie.

Zmagania przedszkolaków na scenie wspierali licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie. Mam nadziej, że dla wszystkich uczestników był to mile spędzony czas.

Tekst: Monika Jaskuła
Zdjęcia: Katarzyna Sajkiewicz