13 zestawów komputerowych dla szkoły w Solcu

KomputeryPrawie 1400 nowoczesnych zestawów komputerowych trafi do świętokrzyskich szkół. Wśród tych, którzy dostaną sprzęt jest także jedna placówka z naszego powiatu - Szkoła Podstawowa w Solcu Starym w gminie Szydłów.

Szkoła Podstawowa w Solcu Starym otrzyma 13 zestawów komputerowych i 1 urządzenie dostępowe.

Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członkowie zarządu Województwa Marek Jońca i Mariusz Gosek podpisali z przedstawicielem firmy GALAXY Systemy informatyczne umowę na wyposażenie 79 pracowni komputerowych w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”. W spotkaniu uczestniczyli również - przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś oraz Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Katarzyna Nowicka.

Projekt, który przygotowany został wspólnie z 49 gminami - Partnerami Projektu - zakłada wyposażenie 79 szkolnych pracowni komputerowych w 1392 zestawy komputerowe w obudowie zintegrowanej z monitorem z systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz 64 urządzenia dostępowe do sieci Wi-Fi.

Sprzęt trafi do szkół podstawowych, zlokalizowanych na Obszarach Strategicznej Interwencji – „Najgorszy dostęp do usług publicznych” .

Liderem projektu i koordynatorem działań związanych z jego przygotowaniem oraz realizacją jest Województwo Świętokrzyskie. Całkowite koszty projektu to 4,7 miliona złotych, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 3,5 miliona złotych. Wkład własny gmin uczestniczących w projekcie wynosi 25% kosztów kwalifikowanych, przy czym 1/5 wkładu własnego gminy będzie stanowiła dotacja celowa z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Marzena Ślusarz
Źródło: Echo Dnia