15 laptopów dla szkół do nauki zdalnej

Polska Cyfrowa

Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz przekazał dziś do szkół w Szydłowie i Solcu piętnaście zestawów komputerowych dla uczniów, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu w domu do nauki zdalnej.

Zestawy zakupione zostały w ramach projektu grantowego „Zdalna szkoła” z środków Programu Operacyjnego „Polska cyfrowa” na lata 2014-2020. Gmina Szydłów złożyła wniosek na 45 tys. zł – maksymalną, jaką mogła pozyskać z grantu (dla każdej gminy obowiązuje inny przelicznik). Wydatek ten nie wymaga wkładu własnego gminy.

W ramach jednego kompletu do nauki zdalnej wchodzi laptop Lenovo V130-15IKB 15,6” i5-8250U / 8GB RAM / 256GB SSD / Microsoft Windows 10 Professional, torba na laptopa, słuchawki z mikrofonem i mysz optyczna.

Przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Szydłowie. Uczestniczył w nim Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz oraz dyrektorzy: Krystyna Żmuda (SP Szydłów) i Anna Kucharska (SP Solec Stary). Dyrektorzy wypożyczą sprzęt uczniom na czas trwania nauki zdalnej. Uczniowie z rodzin najbardziej potrzebujących, wytypowani zostali w porozumieniu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szydłowie.

P. Walczak