30 lat ks. Edwarda Szymczyka w parafii Potok

W dn. 15 sierpnia br. miały miejsce uroczystości odpustowe w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Potoku. Trzydziestolecie probostwa w potockiej parafii obchodził ks. Edward Szymczyk.

W uroczystościach odpustowych uczestniczył Andrzej Tuz – Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów, który podziękował ks. Edwardowi mówiąc m.in.:

Trzydzieści lat posługi kapłańskiej w Parafii Potok to długi okres czasu, podczas którego dbał Ksiądz Proboszcz o parafię, o wszystko co z nią związane: parafian, kościół oraz cmentarz. Trzydzieści lat posługi kapłańskiej w jednej parafii to szczególna okazja do składania życzeń i gratulacji. Jest to również odpowiedni czas na podziękowanie za wieloletnią służbę na rzecz wspólnoty parafialnej i gminy. Nie sposób wyrazić w paru słowach jak wiele Ksiądz w tym czasie zrobił dla rozwoju lokalnej społeczności. Długa jest lista cennych przedsięwzięć, których Ksiądz jest inicjatorem. Dziękuję za tak piękne lata posługi, pełne radości, ciepła, miłości i serdeczności, nieraz trudne i wymagające. Składam najszczersze życzenia: wielu łask Bożych, ludzkiej dobroci, zdrowia, anielskiej cierpliwości, uśmiechu na każdy dzień oraz wytrwałości w dalszym sprawowaniu opieki nad parafią i pokonywaniu trudów życia.

Podczas uroczystości wystąpił zespół śpiewaczy „Kasztalon”. We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP Potok i Rudki.

UMiG Szydłów