Staszowskie

Jaguar rozbity w Czernicy

admin on 1 wrz 2019 - 09:21

Przed godziną 23 w piątek do groźnego wypadku doszło w miejscowości Czernica niedaleko Staszowa. Dwie osoby trafiły do szpitala a wszystko przez...sarnę.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 30-letni kierowca jaguara, żeby uniknąć zderzenia z sarną, gwałtownie skręcił i zjechał na drugi pas, tu uderzył w przyczepkę renaulta, odbił się od niej i wjechał w drzewo. Do szpitala odwieziono kierowcę i 30-letniego pasażera jaguara.

Autor: saba
Źródło: Echo Dnia

Dzień otwarty w Elektrowni Enea Połaniec

admin on 30 sie 2019 - 14:07

W najbliższą sobotę Enea Elektrownia Połaniec zaprasza 31 sierpnia na Dzień otwarty, a także wkopanie specjalnej kapsuły czasu związanej z jubileuszem 40-lecia firmy.

Dzień otwarty w elektrowni to niepowtarzalna okazja do jej zwiedzenia, a także dowiedzenia się, jak powstaje energia elektryczna. Dla gości szykowane są atrakcje, eksperymenty i animacje. Przyjść może każdy - wstęp darmowy.

Autor: Agata Chrobot
Pełna treść na stronie Echo Dnia

Złodziej maskotek znowu uderzył

admin on 25 sie 2019 - 09:55

W powiecie staszowskim grasuje złodziej zabawek. W piątkowe popołudnie policjanci dostali sygnał, że na terenie ośrodka wypoczynkowego w Golejowie ktoś włamał się do automatu do gier i ukradł z niego 30 pluszaków wartych łącznie 300 złotych.

Przypomnijmy kilka dni wcześniej w Staszowie ktoś włamał się do dwóch automatów z zabawkami i zabrał z nich maskotki warte razem 400 złotych.

Autor: Michał Nosal
Źródło: Echo Dnia

Gigantyczny sum złowiony w Chańczy

admin on 24 sie 2019 - 11:58

Sum, którego wyłowił pan Cezary Jaworek z Kielc miał 195cm długości i ważył blisko 45,5kg. Ogromny okaz został złowiony 17 sierpnia o godzinie 1:30 w nocy w zalewie Chańcza, nieopodal Rakowa.

Źródło: Echo Dnia

Wypadek w Oleśnicy. Zginął motocyklista

admin on 24 sie 2019 - 11:55

33-letni motocyklista zginął w piątkowe popołudnie w wypadku, do jakiego doszło w Oleśnicy w powiecie staszowskim. Tragedia wydarzyła się około godziny 17.

Ulicą Szkolną w Oleśnicy jechał volkswagen prowadzony przez 38-latka. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że, skręcając w lewo kierowca, najprawdopodobniej, nie ustąpił pierwszeństwa 33-latkowi jadącemu z przeciwka motorem marki honda. Motocyklista nie przeżył zderzenia - przekazywała na gorąco sierżant sztabowy Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Autor: Michał Nosal
Źródło: Echo Dnia

Szydłów zaprasza na śliwkę

admin on 6 sie 2019 - 22:13

W dniach 10 i 11 sierpnia w Szydłowie odbędzie się wielka impreza plenerowa. W sobotę mieszkańcy świętować będą historyczne odzyskanie praw miejskich, natomiast w niedzielę odbędą się tradycyjne sadownicze dożynki – Święto Śliwki.

Prawa miejskie nadał, a właściwie potwierdził król Władysław Łokietek 1 lipca 1329 r. Miasto lokowane było już wcześniej ale dokument pierwszej lokacji nie zachował się. Po okresie prosperity w XIV-XVI w. przyszły stulecia powolnego upadku przypieczętowane zdegradowaniem Szydłowa do statusu osady w 1869 r. Po 150 latach od utraty miejskości, 1 stycznia 2019 r. Szydłów ponownie stał się miastem. Symboliczne świętowanie tego faktu miało miejsce 30 grudnia ub. r. podczas Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych.

W dn. 10 sierpnia odzyskanie praw miejskich świętować będziemy bardziej okazale. Uroczystości rozpoczną się od mszy św. o godz. 14:00 w kościele pw. św. Władysława. Wezmą w niej udział bractwa rycerskie z Szydłowa i Sandomierza. Po mszy uczestnicy przemaszerują na plac zamkowy, gdzie odbędzie się inscenizacja nadania praw miejskich dla Szydłowa. Otworzy ona blok pokazów rycerskich z okresu średniowiecza, w tym starć z udziałem koni bojowych. Po godz. 18 rozpocznie się blok artystyczny z gwiazdą wieczoru JULĄ i efektownym pokazem świetlnym LightShow. Do 1 w nocy będzie można tańczyć na dyskotece przy przebojach lat 80 i 90.

Następnego dnia, w niedzielę, odbędzie się tradycyjne Święto Śliwki. Będzie to 22. edycja imprezy nastawionej na promocję tego, co w Szydłowie kulinarnie najlepsze – wyśmienitych śliwek pod różnymi postaciami. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewni Chór „Strzelenka”, który na imprezę przyjedzie specjalnie z Kaszub. Po oficjalnych wystąpieniach na placu zamkowym rozpocznie się program artystyczny a goście będą mogli spróbować lokalnych przysmaków śliwkowych, obejrzeć piękne wystawy owoców i podpatrywać suszenie śliwek starodawnym sposobem na tzw. laskach. Nie zabraknie konkursów i innych atrakcji m.in. cieszącą się popularnością wśród dzieci eksplozją kolorów. Od godz. 18-ej będzie można posłuchać przebojów grupy BAJM w wykonaniu zespołu Bajm Tribute Band, które rozgrzeją publiczność przed gwiazdą wieczoru – zespołem BRATHANKI. Po koncercie będzie można jeszcze potańczyć przy największych przebojach dyskotek.

Przez dwa dni imprezie towarzyszyć będzie wielki kiermasz różności oraz czeski lunapark dla spragnionych mocniejszych wrażeń.

Imprezę organizuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury razem z Urzędem Miasta i Gminy Szydłów. Patronat honorowy objęli: Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Józef Żółciak – Starosta Staszowski.

Wstęp na imprezę jest darmowy za wyjątkiem bloku artystycznego w sobotę od godz. 18:00 (bilety po 5 zł).

Źródło: UMiG Szydłów

Śmierć motocyklisty na obwodnicy Osieka

admin on 4 sie 2019 - 20:37

43-letni motocyklista zginął w wypadku, który rozegrał się w sobotę przed godziną 13 na obwodnicy Osieka w powiecie staszowskim.

43-latek jechał motocyklem marki Suzuki, pasażerem był jego 19-letni syn. Na łuku drogi 43-latek stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Autor: Saba
Pełna treść na stronie Echo Dnia

W Korytnicy dziecko wypadło z okna!

admin on 4 sie 2019 - 20:34

6-letni chłopiec wypadł z okna budynku ośrodka wypoczynkowego w Korytnicy w gminie Szydłów w powiecie staszowskim. Z licznymi obrażaniami został zabrany śmigłowcem do szpitala w Kielcach.

Staszowscy policjanci dostali zgłoszenie o wypadku w ośrodku agroturystycznym w Korytnicy w gminie Szydłów w powiecie staszowskim w niedzielę około godziny 14.30.

- 6-letnie dziecko, chłopczyk wypadł z okna pokoju na pierwszym piętrze. W chwili wypadku było w nim samo – wyjaśnia sierżant sztabowy Joanna Szczepaniak, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Staszowie. – Oboje rodzice byli trzeźwi.

Autor: Saba
Pełna treść na stronie Echo Dnia

Enea Połaniec ma 40 lat

admin on 25 lip 2019 - 21:52

19 lipca w Enea Połaniec, w ramach obchodów 40-lecia Elektrowni Połaniec, miało miejsce forum wspomnieniowe, na które zaproszono wszystkich pracowników, którzy chcieli podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z początkami i budową elektrowni.

Na spotkanie licznie przybyli pracownicy mający aż 40-letni staż pracy oraz pracownicy, którzy chętnie podzielili się ciekawą historią i miłym wspomnieniem o elektrowni.

Autor: Ach
Pełna treść na stronie Echo Dnia

Autem w drzwi sklepu. Bez prawa jazdy, z promilami

admin on 11 cze 2019 - 22:52

Pijana kobieta wjechała autem w przeszklone drzwi delikatesów przy ulicy Kościuszki w Staszowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zajścia doszło we wtorek około godziny 16.30.

- Cofająca lancia uderzyła w przeszklone drzwi marketu. Jeden ze świadków kolizji, 69-letni mężczyzna odebrał kobiecie kluczyki i do przyjazdu patrolu pilnował, by kierująca nie wysiadła z auta - mówił Damian Janus ze świętokrzyskiej policji. Za kierownicą lancii siedziała 49-letnia kobieta mająca blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i nie mająca prawa jazdy.

Źródło: Echo Dnia