Aktywne popołudnie na rodzinnym festynie

W słoneczne popołudnie, 4 maja, miał miejsce w Szydłowie festyn rodzinny, którego motywem przewodnim była promocja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu.

Impreza rozpoczęła się od spaceru uliczkami Szydłowa. Grupa kilkudziesięciu mieszkańców przespacerowała się ulicami: Staszowską, Cmentarną, Armii Krajowej, Górki, Brzezińską, Rynek i zakończyła na placu zamkowym, gdzie odbyła się główna część imprezy. Po oficjalnym otwarciu odbyło się wiele konkursów m.in. na najciekawszą kanapkę, plastyczny, fryzjerski. Nie zabrakło konkursów sportowych: grano w ringo, piłkarzyki a także przeciągano linę.

Uczestnicy konkursów otrzymali wartościowe nagrody, najważniejsza była jednak świetna zabawa i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Piknik odbył się z inicjatywy Bożeny Chmielewskiej – kierownik Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „DOM” przy aktywnym udziale Publicznego Gimnazjum w Szydłowie oraz Parafii Rzymskokatolickiej w Szydłowie. Wsparcia udzielił także Urząd Gminy i Szydłowskie Towarzystwo Strzeleckie.

Tekst i zdjęcia: Piotr Walczak