Arabski biznesmen w Gminie Szydłów

W dn. 27 lipca, w Gminie Szydłów przebywał Dr. Saud H. Al-Sehali – dyrektor Izby Handlowej z Riyadu. Przez ponad 10 godzin zapoznawał się z ofertą gospodarczą i turystyczną gminy.

Gość z Arabii Saudyjskiej przebywał w województwie świętokrzyskim na zaproszenie marszałka województwa Adama Jarubasa. Była to pierwsza wizyta Al-Sehalego w Polsce, mająca na celu rozpoznanie potencjału regionu świętokrzyskiego pod kątem ewentualnych inwestycji.

Przed siedzibą firmy Ekoplon
W firmie Ekoplon Sp. z o.o. sp. k. Od lewej: Jacek Wiśniewski - wiceprezes zarządu Ekoplon, Dr. Saud Al-Sehali z Arabii Saudyjskiej, Jan Klamczyński - wójt gminy Szydłów.

Na początku arabski biznesmen zwiedził firmę EKOPLON w Grabkach Dużych, gdzie interesował go potencjał produkcyjny firmy w zakresie środków żywienia zwierząt. Był także w fermie drobiu w Potoku należącej do EKOPLONU. Gościa bardzo interesuje hodowla koni, zwiedził więc stadninę w Kotuszowie należącą do rodziny Popielów z Kurozwęk. Po południu Dr Saud Al-Sehali w towarzystwie wójta Jana Klamczyńskiego zwiedził m.in. Szydłów, Gacki, Grabki Duże, zbiornik zaporowy Chańcza i jedno z gospodarstw agroturystycznych w Korytnicy, gdzie organizowane są wczasy w siodle.

Piotr Walczak