Burmistrz podpisał umowę na komputery w Solcu

W czwartek, 27 czerwca, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz podpisał umowę dotyczącą realizacji unijnego projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”. W ramach tego projektu nowoczesne komputery otrzyma m.in. Szkoła Podstawowa w Solcu Starym.

Już po powrocie z wakacji uczniowie soleckiej szkoły, zastaną 13 najnowocześniejszych zestawów komputerowych w swojej pracowni informatycznej. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca i Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów podpisali umowę na przekazanie przez samorząd województwa dotacji celowej przeznaczonej na część wkładu własnego Gminy Szydłów

Umowa na komputery
Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz i Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca tuż po podpisaniu umowy.

Sprzęt do placówki dostarczy firma Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. już na początku lipca. Będzie to 13 zestawów komputerowych w obudowie zintegrowanej z monitorem (tzw. All-In-One), z najnowszym systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz urządzenie dostępowe (AccesPoint) do sieci Wi-Fi. To sprzęt bardzo szybki, o dużych możliwościach, który na pewno zmieni sposób nauki. Będzie można go wykorzystywać nie tylko na lekcjach informatyki. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie zdalnie udostępniać interesujące materiały edukacyjne.

Koszt pracowni w Solcu wyniesie 41.543,60 zł, z czego:
- dofinansowanie UE w wysokości 31.157,70 zł
- dotacja Województwa Świętokrzyskiego 2.077,18 zł
- wkład własny Gminy Szydłów 8.308,72 zł.