Czek na 8,93 mln zł i spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz spotkał się w Warszawie z Wiceprezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim i odebrał symboliczny czek na 8,93 mln zł.

Fundusze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Wyniki naboru z tego programu ogłoszone zostały w poniedziałek, 25 października. Dwa dni później, 27 października, na zaproszenie Ministra ds. Samorządu Michała Cieślaka, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz odebrał w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów symboliczny czek.

Jarosław Kaczyński, Andrzej Tuz
Pamiątkowe zdjęcie z Wiceprezesem RM Jarosławem Kaczyńskim.

Po spotkaniu z ministrem Cieślakiem, burmistrz Andrzej Tuz został zaproszony do gabinetu Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier pogratulował burmistrzowi pozyskanych środków z „Polskiego Ładu” oraz życzył powodzenia w realizacji inwestycji. Nie zabrakło odniesień do naszego regionu. Jarosław Kaczyński wspomniał podczas spotkania, że jego ojciec Rajmund prowadził w kopalni „Siarkopol” w Grzybowie, w latach .70, prace badawcze i wdrożeniowe.

Michał Cieślak, Andrzej Tuz
Burmistrz Andrzej Tuz odebrał czek na 8,93 mln zł z rąk Ministra ds. samorządu Michała Cieślaka.

Gmina Szydłów za pieniądze z programu Polski Ład rozbuduje oczyszczalnię ścieków w miejscowości Gacki (6,65 mln zł) i przebuduje drogi na terenie gminy (2,28 mln zł). To największe, jednorazowo pozyskane środki finansowe w dotychczasowej historii szydłowskiego samorządu.