Debiut Zuzanny Ziółkowskiej i Piotra Ziółkowskiego

Debiut Zuzanny Ziółkowskiej i Piotra Ziółkowskiego na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego.

11 kwietnia w staszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się XI Ogólnopolski Turniej Tańca o puchar Tadeusza Wrześniaka właściciela Hut Szkła. Impreza, co rok cieszy się dużym uznaniem wśród adeptów sztuki tańca towarzyskiego, o czym świadczy fakt, iż liczba jego uczestników stale rośnie. Podczas tegorocznej edycji turnieju swoje zdolności taneczne pokazało publiczności ponad 180 par z 48 klubów tanecznych z całego kraju.

Na turnieju tym miał miejsce pierwszy występ pary z naszej gminy: Zuzanny i Piotra Ziółkowskich, którzy reprezentowali Klub Tańca Towarzyskiego Flesz ze Staszowa.

Taniec, piękne stroje, muzyka, liczni widzowie, to elementy, które gościły w Staszowie. Walc wiedeński i angielski, samba, rumba, cha-cha, tango - tańce w wykonaniu wyśmienitych tancerzy w różnym wieku spełniły oczekiwania każdego widza. Uczestnicy wielkie brawa otrzymywali zarówno za eleganckiego walca angielskiego, energetycznego quick stepa, czy cha-chę. Młodzi zdolni tancerze pokazali niezwykły szyk tańców standardowych i energię latynoamerykańskich. Czarowali publiczność i sędziów pięknymi strojami, fryzurami, gracją, ale przede wszystkim uśmiechem i niebywałymi talentami.

Tekst: Agnieszka Ziółkowska
Fot. Justyna Zbytek