Dzień Kobiet w Szydłowie (video)

W sobotę, 8 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Szydłowie, Panie świętowały Dzień Kobiet.

Wieczór rozpoczął się od występów artystycznych. Na początku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szydłowie zaprezentowali się w angielskim tańcu dawnym. Za swój występ wprowadzający publiczność w atmosferę dworską nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

W następnej kolejności uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Szydłowie zatańczyli „Kalinkę”. Trzeba przyznać, że z przyjemnością oglądało się tak liczną, a zarazem zgraną grupę młodych artystów. Natomiast uczniowie klas IV-VI zaprezentowali składankę rockandrollową. Także ten występ nagrodzony został długimi oklaskami. Występy podopiecznych Szkoły Podstawowej przygotowała Pani Edyta Sadłocha, która prowadzi zajęcia taneczne, tak lubiane przez dzieci, a jednocześnie przynoszące wspaniałe efekty.

Na zakończenie występów tanecznych zaprezentowała się para Zuzanna i Piotr Ziółkowscy w cza-czy. Należy wspomnieć, iż układ ten zajął 1 miejsce w swoje klasie podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Tańca Towarzyskiego w Ostrowcu. Pokazy taneczne gimnazjalistów przygotowała instruktorka Pani Agnieszka Ziółkowska.

Na zakończenie występów artystycznych wystąpili z koncertem muzycznym Bartosz Cecot oraz Bartosz Kuca. Młodzi mieszkańcy naszej gminy zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami i podziękowaniami.

Tradycyjnie życzenia dla naszych Pań złożyli przedstawiciele władz samorządowych: Jan Klamczyński - wójt gminy oraz Janusz Juszczak - przewodniczący rady gminy. Jan Klamczyński, jak co roku podarował każdej kobiecie symbolicznego tulipana, a wicestarosta Powiatu Staszowskiego Michał Skotnicki przekazał Paniom życzenia oraz słodki upominek. Wieczór zakończył się poczęstunkiem dla gości.

Tekst: Maria Stachuczy
Zdjęcia: Maria Stachuczy, Mirosław Ziółkowski