Edukacyjne dożynki parafialne w Kotuszowie

W dn. 25 sierpnia br. w Kotuszowie odbyły się dożynki parafialne. Było muzycznie, plastycznie i edukacyjnie.

Dożynki parafialne zorganizowała Parafia Rzymskokatolicka w Kotuszowie wraz z Bractwem Świętego Jakuba Starszego Apostoła przy Parafii w Kotuszowie. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. celebrowanej przez ks. Jerzego Sobczyka. Oprawę muzyczną zapewnił zespół śpiewaczy „Kasztalon”.

Następnie uczestnicy przenieśli się na plac im. ks. Antoniego Sobczyka, gdzie miała miejsce dalsza część programu. Głos zabrała Wanda Lubera – prezes Bractwa, Andrzej Tuz – Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów oraz ks. Jerzy Sobczyk.

W trakcie spotkania integracyjno-biesiadnego, odbyło się wiele zabaw i gier edukacyjnych dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Wręczono także nagrody dla dzieci w konkursie plastycznym pn. „Urok przydrożnych kapliczek”. Należy podkreślić, że na konkurs wpłynęło 30 pięknych prac zgłoszonych przez 29 dzieci, przy czym wszystkie zostały nagrodzone. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage’u oraz stoiska edukacyjne przyrodniczo-leśne.

Zdjęcia: Sylwester Celejowski
Anna Wołczyńska

Dofinansowano z środków Gminy Szydłów w ramach realizacji zadania publicznego „Z tradycją nam po drodze” realizowanego przez Bractwo Świętego Jakuba Starszego Apostoła przy Parafii w Kotuszowie.