Fachowy wykład dla sadowników

W dniu 30 kwietna (środa) o godz 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szydłowie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji i funkcjonowania doradztwa dla sadowników oraz rolników w zakresie obserwacji, pojawiania się szkodników i terminów przeprowadzania zabiegów agrochemicznych.

W spotkaniu wzięło udział około dwudziestu sadowników, wójt gminy Szydłów - Jan Klamczyński oraz przedstawiciele jednej z firm produkujących środki ochrony roślin. Spotkanie prowadził mgr Adam Fura - dyrektor Oddziału ŚODR w Sandomierzu, który omówił podstawowe informacje na temat produkcji i upraw sadowniczych. Obecni w sali sadownicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu dyrektora Fury, zadawali także dużo pytań, na które otrzymywali bardzo precyzyjną, fachową odpowiedź.

Po spotkaniu przeprowadzono dodatkowe konsultacje podczas których ustalono, że gmina nawiąże ścisłą współpracę z ŚODR w Sandomierzu w zakresie przeprowadzania cyklicznych szkoleń oraz fachowej doradczej pomocy rolniczo-sadowniczej.

Tekst: Sylwester Celejowski
Fot. Piotr Walczak

Dzięki uprzejmości dyrektora A. Fury zamieszczamy prezentację z wykładu Podstawowe informacje do produkcji sadowniczej (Power Point). W przypadku problemów z wyświetlaniem należy najpierw zapisać plik na dysku i otworzyć go lokalnie w programie Power Point.