Folklor na zakończenie rewitalizacji

Pod koniec miesiąca, 25 września w Parku Miejskim odbędzie się 2. Świętokrzyski Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Będzie to okazja do otwarcia wielkich inwestycji rewitalizacyjnych: Parku Miejskiego, Parkingu z Punktem IT i Biblioteki Publicznej.

Na scenie wystąpią zespoły ludowe z naszego województwa, a panie z KGW rywalizować będą o najlepszą potrawę lokalną w konkursie „O złotą śliwkę”.

W przeglądzie wezmą udział następujące zespoły:
Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” (gmina Bieliny)
Zespół Ludowy „Powiślanie” (gmina Koprzywnica)
Zespół Ludowy „Źródło Sanicy” (gmina Chmielnik)
Zespół Śpiewaczy przy KGW w Olszownicy (gmina Baćkowice)
Zespół Śpiewaczy „Sichowianie” (gmina Rytwiany)
Zespół Ludowy z Mokrej (gmina Stąporków)
Ludowy Zespół Śpiewaczy „Ziemia Szydłowska” (gmina Szydłów)
Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki” (gmina Nowiny)
Zespół Ludowy z Kapelą Wyleniałe Niedźwiedzie (gmina Skarżysko Kościelne)
Kapela Rykoszyn (gmina Piekoszów)
Zespół Pieśni i Tańca ze Strawczynka (gmina Strawczyn)

Podczas imprezy oficjalnie otwarte zostaną obiekty powstałe w trakcie rewitalizacji: Park Miejski, Parking z Punktem IT oraz nowy budynek Biblioteki Publicznej. Prace rozpoczęły się w styczniu 2021 r., a zakończyły z końcem sierpnia br. i była to jedna z największych inwestycji obecnej kadencji samorządu.

Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci: będą tańce animacyjne, zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców, stolik plastyczny, klocki konstrukcyjne, chodzenie na mini-szczudłach, kręcenie talerzykami, kolorowe skoczki, drewniane ringo, obręcze hula-hop, chusta animacyjna, zabawy sportowe, duża chusta do kolorowania, patyczki modelinowe, malowanie twarzy, malowanie tatuaży, balonowe zoo, bańki – giganty i stoisko z warkoczykami.

Plakat na 2. Świętokrzyski Przegląd Zespołów Folklorystycznych