Gmina pozyskała 100 tys. zł na inwestycję w Jabłonicy

Gmina Szydłów pozyskała kolejne dofinansowanie. Fundusze w wysokości 100 tys. zł przeznaczone zostaną na budowę placu rekreacyjnego w Jabłonicy.

Wnioski o dofinansowanie zostały złożone przez Urząd Miasta i Gminy Szydłów kilka miesięcy temu. Tym razem środki finansowe pozyskane zostały z Funduszu Inicjatyw Lokalnych dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y.

W dn. 14 czerwca, informację o przyznaniu dofinansowania przekazała na konferencji prasowej w Chmielniku, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka. Jak zaznaczyła, w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dofinansowanie na łączną kwotę 6,790 mln zł trafi do 20 świętokrzyskich gmin.

– To bardzo ważne wsparcie, szczególnie po okresie pandemii, kiedy dochody świętokrzyskich miast i gmin zmniejszyły się. Mam nadzieję, że to będzie impuls rozwojowy dla gmin, które zostały beneficjentami tego programu oraz wsparcie dla nowych inwestycji w naszym regionie – mówiła wiceminister.

Obecny na konferencji Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz wyraził zadowolenie z kolejnych środków finansowych, które zasilą budżet inwestycyjny. – Kwota 100 tys. zł, którą pozyskaliśmy, zostanie bardzo dobrze zainwestowana – w budowę placu rekreacyjnego w miejscowości Jabłonica. Będą z niego mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Oprócz Szydłowa dofinansowanie otrzymały również Gminy Chmielnik i Staszów. Gospodarz konferencji, burmistrz Paweł Wójcik poinformował, że otrzymana przez gminę dotacja zostanie spożytkowana w kilku popegeerowskich miejscowościach na terenie gminy.

PW

Konferencja prasowa w Chmielniku
Konferencja prasowa w Chmielniku. Od lewej: Andrzej Tuz - Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów, Anna Krupka - Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Paweł Wójcik - Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik.