Gminne Obchody Dnia Strażaka

W niedzielę, 5 maja br. w Szydłowie odbyły się oficjalne Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej którą celebrował ks. prefekt Sebastian Wideł w intencji druhów strażaków oraz ich rodzin.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na cmentarz parafialny w Szydłowie na którym wspominano zmarłych strażaków.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed Domem Strażaka w Szydłowie, gdzie uroczyste życzenia w imieniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczy Straży Pożarnych RP w Szydłowie złożyli Prezes Zarządu Jan Klamczyński, Komendant Gminny Marcin Paździoch oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie Michał Skotnicki.

Nieformalna część obchodów z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Szydłów Andrzeja Tuza odbyła się 3 maja br., gospodarzem uroczystości była jednostka OSP w Korytnicy która gościła druhów z całej gminy.

Warto dodać, że w dn. 29 czerwca 2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonicy będzie obchodzić 50-lecie powstania jednostki i przy tej okazji świętować będą również strażacy ochotnicy z całej gminy.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Celejowski