Imprezy kulturalne w czerwcu

Wraz z luzowaniem covidowych obostrzeń otwierają się możliwości organizowania małych imprez kulturalnych. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie przygotowało już kilka wydarzeń na czerwiec.

W maju M-GCK zorganizowało dwa przedstawienia teatralne dla dzieci: „Zaczarowany młynek” i „Kot w butach”. Oba wydarzenia obejrzało spore grono milusińskich. W czerwcu szykują się przedsięwzięcia dla nieco szerszej publiczności.

DZIEŃ DZIECKA. W najbliższą niedzielę, 6 czerwca o godz. 14:00 odbędzie się impreza związana z obchodami Dnia Dziecka.

- Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy na plac zabaw obok synagogi – mówi dyrektor M-GCK Maria Stachuczy. – Przygotowaliśmy sporo atrakcji dla najmłodszych, a wspólną zabawę prowadzić będzie Centrum Animacyjne Frajda.

KSIĘGA BŁAZNA. W kolejną niedzielę, 13 czerwca o godz. 18:00 warto pojawić się na placu zamkowym aby obejrzeć spektakl teatralny „Księga błazna – moralitet plebejski” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt.

- To będzie niezwykle ciekawe wydarzenie, rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego – mówi Maria Stachuczy. – Głównym bohaterem spektaklu jest Figraszek, który spotyka na swojej drodze różne postaci m.in. śmierć, smoka, rycerzy, króla czy diabła, a wszystko okraszone jest solidną dawką humoru. Poszczególne sceny przeplatane będą krótkimi balladami z wykorzystaniem rekonstrukcyjnych instrumentów. Przedstawienie skierowane jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wstęp bezpłatny.

Księga błazna

W dn. 20 czerwca M-GCK zaprasza na KONCERT MUZYCZNY ORKIESTRY LUDWIKA SARSKIEGO, który będzie wykonany na żywo do filmu niemego. Filmem tym będzie najstarszy i jedyny film z Polą Negri w którym zagrała podczas polskiego okresu jej kariery – „Bestia” w reżyserii Aleksandra Hertza w 1917 roku. Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

- Ponieważ to wydarzenie odbędzie się w budynku M-GCK mamy ograniczoną ilość miejsc dla publiczności – wyjaśnia Maria Stachuczy. – To oczywiście dopiero początek naszej pocovidovej aktywności kulturalnej, ale w planach mamy już kolejne, równie ciekawe przedsięwzięcia, o których będziemy informować na bieżąco – dodaje dyrektor placówki.