Kolejne sukcesy w skoku wzwyż

Dwóch zawodników Publicznego Gimnazjum w Szydłowie reprezentowało Gminę Szydłów i Powiat Staszowski na lekkoatletycznych mistrzostwach województwa świętokrzyskiego. Wrócili z tarczą.

JESZCZE WYŻEJ NA ZAWODACH WOJEWÓDZKICH
Mistrzostwa w lekkiej atletyce Szkolnego Związku Sportowego gimnazjów zgromadziły najlepszych lekkoatletów województwa świętokrzyskiego. W konkurencji skoku wzwyż wzięło udział dwudziestu zawodników. W grupie tej znalazło się dwóch uczniów Gimnazjum w Szydłowie Cezary Paluch i Piotr Ziółkowski - srebrny i brązowy medalista powiatu staszowskiego. Cezary Paluch wynikiem 176 cm zdobył brązowy medal mistrzostw województwa świętokrzyskiego w skoku wzwyż poprawiając kolejny raz swój rekord życiowy o 6 cm. Piotr Ziółkowski wynikiem 165 cm zdobył na tych zawodach wysokie VI miejsce również poprawiając swój rekord życiowy o 10 cm. Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Ziółkowski.

CZAREK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA
W Kielcach na stadionie LA OSIR 30 maja 2014 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorów młodszych. W grupie juniorów młodszych tj. rocznik 1998-1997 w konkurencji skoku wzwyż Gminę Szydłów oraz powiat staszowski reprezentowali dwaj uczniowie Gimnazjum w Szydłowie Cezary Paluch i Piotr Ziółkowski. Cezary Paluch na tych zawodach zdobył I miejsce i tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego, natomiast Piotr Ziółkowski zajął V lokatę awansując w województwie świętokrzyskim o jedno miejsce. Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Ziółkowski.

Red.