Misterium ulicami Szydłowa

W Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 r. na ulicach Szydłowa odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa rozpoczęła się o godz. 17:00 tuż po zakończeniu popołudniowej Mszy Świętej w kościele św. Władysława.

Zorganizowali ją, jak co roku, członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Avito Vivit Honore” z Pawłem Krakowiakiem na czele. Misterium współorganizowała Parafia Rzymskokatolicka i Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. W tym roku inscenizacja miała dodatkową, barwną oprawę, za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie, które ubrane w stylizowane nakrycia głowy szły za aktorami.

Droga Krzyżowa była zwieńczeniem rekolekcji, które odbywały się w szydłowskiej parafii przed świętami wielkanocnymi. Wszystkie czternaście stacji aktorzy odtwarzali z wielkim zaangażowaniem, starając się jak najbardziej przybliżyć widzom wydarzenia na Golgocie sprzed dwóch tysięcy lat. Po raz kolejny znakomicie im się to udało a wyrazem tego był aplauz uczestników i widzów zaraz po zakończeniu inscenizacji.

Tekst i zdjęcia: Piotr Walczak