Nagrody za biegi sylwestrowe i konkurs plastyczny

W dn. 10 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Szydłowie burmistrz Andrzej Tuz i dyrektor M-GCK Maria Stachuczy wręczyli nagrody dla najszybszych dzieci z naszej gminy w ostatnich biegach sylwestrowych i udział w plastycznym konkursie bożonarodzeniowym.

Gości przywitała dyrektor Krystyna Żmuda, następnie głos zabrała dyrektor Maria Stachuczy. Burmistrz Andrzej Tuz podziękował dzieciom i młodzieży za bardzo liczny udział w 39. Międzynarodowych Ulicznych Biegach Sylwestrowych. Pogratulował nauczycielom dobrego przygotowania uczniów do zawodów. Podkreślił znaczenie ruchu w życiu codziennym i zapowiedział, że samorząd będzie kładł nacisk na rozwój sportu na terenie gminy.

Następnie wręczone zostały nagrody dla trzech najlepszych uczestników z gminy Szydłów w każdej z kategorii wiekowych. Dyrektor Krystyna Żmuda odebrała dla Szkoły Podstawowej nagrodę specjalną: 500 zł za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej biegów sylwestrowych i za bardzo liczny udział naszych dzieci w imprezie.

Na koniec wręczono nagrody dla uczestników plastycznego konkursu bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury. Piękne szopki, aniołki i bombki będzie można zakupić podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w sali gimnastycznej gimnazjum.

PW