Narodowe Czytanie 2018 w Szydłowie

Narodowe Czytanie Przedwiośnia

Gminne Centrum Kultury zorganizowało, tak jak w całej Polsce, akcję Narodowego Czytania, którego kulminacja odbyła się 8 września 2018 r. w kościółku p.w. Wszystkich Świętych w Szydłowie. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane mogły być aż dwie lektury.

Wybraną książką Narodowego Czytania na 2018 rok było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka zaproponowała również 44 teksty Antologii Niepodległości.

Bardzo ważnym było, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu odzyskania niepodległości.

Akcja czytania w Szydłowie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i czytaliśmy ponad 2 godziny. Bardzo dziękujemy za współudział w zorganizowaniu tak wspaniałej akcji promującej czytelnictwo. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

Tekst i zdjęcia: Maria Stachuczy