Nasze dzieciaki tańczyły na zamku :)

11 czerwca na scenie przy ruinach zamku swój pokaz miały młodsze zespoły taneczne z gminy Szydłów. Przy pięknej pogodzie i licznej publiczności wystąpiły grupy uczęszczające na zajęcia taneczne przy Gminnym Centrum Kultury oraz przedszkolaki z miejscowego Publicznego Przedszkola.

Na początku obejrzeliśmy grupę 5-6 latków w bardzo rytmicznym układzie przygotowanym przez panią Magdalenę Wojsę oraz wychowawców. W następnej kolejności występowały dzieci, które uczęszczają na zajęcia z panią Edytą Sadłochą. Grupa przedszkolaków pokazała rockandrollowy układ, który wywołał burzę oklasków.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szydłowie w grupie młodszej przepięknie wykonały smerfowy taniec, w doskonałej charakteryzacji oraz Kalinkę. Grupa starszych uczniów świetnie wykonała znany wszystkim Gangnam style.

Gratulujemy uczniom umiejętności i wytrwałości w ćwiczeniach. Zajęcia z Panią Sadłochą odbywają się w ramach projektu POKL „Nasza szkoła to nasz przyjaciel”. Przypominamy, że zapisy na zajęcia w nowym roku szkolnym trwają do 20 czerwca.

Maria Stachuczy