Obchody 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W słoneczny wtorek, 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Gminne uroczystości związane z 96. Rocznicą Odzyskania Niepodległości odbyły się w Szydłowie.

W kościele pw. św. Władysława odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Z kościoła poczty sztandarowe, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, delegacje kombatantów, instytucji, firm i organizacji pozarządowych a także zwykli mieszkańcy przemaszerowali pod Pomnik Walczących, Poległych i Pomordowanych w latach 1939-45. Tutaj złożono hołd wszystkim Obrońcom Ojczyzny poprzez symbolicznie zapalone znicze i złożone wiązanki kwiatów w narodowych barwach. Honorową wartę przy pomniku pełnili strzelcy Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego.

Ostatnim punktem programu była uroczysta akademia zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum w Szydłowie. Gości przywitała Dorota Kowalczewska-Spetel - dyrektor placówki, następnie z okolicznościowym referatem wystąpił Jan Klamczyński - wójt gminy Szydłów. Po wystąpieniu wójta, młodzież gimnazjalna zaprezentowała widowisko słowno-muzyczne nawiązujące do listopadowego święta.

Tekst: Piotr Walczak
Zdjęcia: Sylwester Celejowski