Ocalić od zapomnienia

Logo KGW„Ocalić od zapomnienia” projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach Betulanki dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie 2020”.

WIEŚ.....

Polska wieś - odchodząca bezpowrotnie... Wieś i jej niezaprzeczalne uroki - piękno natury, piękno zapisane w prostocie, w trudzie pracy człowieka. Wieś - bliska, wieś - daleka...
Jadwiga Zgliszewska

W ramach realizacji projektu udało się w okresie wakacyjnym, bezpiecznie zorganizować cztery tematyczne, profesjonalne sesje zdjęciowe. Teraz w tym trudnym covidowym czasie dzielimy się ze wszystkimi efektami naszej wspólnej pracy.

Poprzez realizację projektu chcemy zachować dla przyszłych pokoleń wygląd zabudowań gospodarskich Brzezin sprzed II wojny światowej. Uchwycone w kadrze obiekty tętnią życiem, jak za lat swojej świetności. Zdjęcia zrobiono w otwartej przestrzeni, podczas prac w polu i zagrodzie, z wykorzystaniem rekwizytów i strojów nawiązujących wyglądem do strojów ze starych zdjęć mieszkańców Brzezin oraz codziennego ubioru mieszkańców wsi kieleckiej.

Słowa uznania i ogromne podziękowania kierujemy dla Wytwórni Fotografii Artystycznej J. Zbytek za wyjątkowe ujęcia oraz za dostrzeżenie piękna i ogromnego potencjału, który ukrywa się w starych gospodarskich zabudowaniach naszej miejscowości.

Zarząd KGW w Brzezinach
Zdjęcia: Wytwórnia Fotografii Artystycznej J. Zbytek

KGW Brzeziny

Logotypy Działaj Lokalnie 2020

KGW Brzeziny

Projekt „Ocalić od zapomnienia” realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Staszowie.