Orszak Trzech Króli przemaszerował przez Szydłów

W Szydłowie po raz kolejny uroczyście obchodzono Święto Trzech Króli. Przez miejscowość przeszedł barwny orszak w którym uczestniczyli królowie, pastuszkowie, aniołowie i kolędnicy. Uczestnicy orszaku założyli na głowy efektowne korony.

Trzej Królowie, symbolizujący Europę, Afrykę i Azję, wyruszyli z trzech stron Szydłowa, by złożyć uroczysty pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi - Jezusowi Chrystusowi. Orszak koloru niebieskiego wyruszył spod kościółka Wszystkich Świętych. Spod ruin szpitalnych wyruszył orszak zielony a spod synagogi - orszak czerwony. Trzej królowie spotkali się w rynku, gdzie wspólnie kolędowano i gdzie odegrana została scena przy gospodzie. Uczestnicy przeszli następnie na plac zamkowy, gdzie trzej królowie spotkali się z Herodem. Następnie wyruszono w stronę kościoła parafialnego pw. św. Władysława, gdzie król Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się Zbawicielowi i ofiarowali Mu złoto, mirrę i kadzidło. Po złożeniu darów, uczestnicy orszaku uczestniczyli we Mszy Świętej.

Orszak Trzech Króli zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Parafia Rzymskokatolicka w Szydłowie.

Trzej Królowie w Szydłowie 2018
Trzej Królowie w Szydłowie. Królów odegrali: Jan Klamczyński, Michał Skotnicki i Paweł Krakowiak. W rolę Heroda wcielił się Zdzisław Gondek.

Galeria zdjęć z Orszaku autorstwa ks. Mariusza Chmury