Panie świętowały w Szydłowie

W dn. 8 marca br. w Szydłowie odbyły się gminne obchody Dnia Kobiet. Były życzenia, kwiaty, słodkości i występy artystyczne.

Impreza miała miejsce w sali gimnastycznej Gimnazjum. Licznie zgromadzoną publiczność przywitała Maria Stachuczy – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie.

Program artystyczny rozpoczął się od występów dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum należących do sekcji tanecznych i muzycznych M-GCK. Uczniowie wystąpili w scenkach rodzajowych oraz deklamowali wiersze (opiekunowie: Małgorzata Cecot, Małgorzata Jaskólska). Było dużo tańców zespołowych w wykonaniu maluchów (opiekun Joanna Biała-Wilk). Z tanecznym występem solowym wystąpiła Patrycja Chmielewska, która uczęszcza na zajęcia indywidualne.

W trakcie uroczystości życzenia wszystkim Paniom złożył Andrzej Tuz – Burmistrz Miasta i Gminy, Zbigniew Głogowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Michał Skotnicki – Radny Powiatu Staszowskiego. Swoje „trzy grosze” dorzucił były włodarz Jan Klamczyński.

Następnie burmistrz i radni gminy rozdali Paniom kwiaty zakupione przez burmistrza A. Tuza a radny M. Skotnicki częstował czekoladami. Miłym dodatkiem było losowanie sentencji o kobietach. Trzy Panie wylosowały sympatyczny szydłowski upominek.

Uwieńczeniem święta był piękny koncert „Dźwiękami o Kobietach” w wykonaniu duetu Martyny i Marcina Maziarz – absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

Tekst i zdjęcia: Piotr Walczak