Patriotyczna majówka w Szydłowie

Za progiem długi weekend majowy i Święto Konstytucji 3 Maja. Ze względu na panującą pandemię, obchody będą miały charakter symboliczny. Nie zabraknie jednak akcentów patriotycznych przez cały weekend.

Zamek Królewski w Szydłowie zdobi już wielka flaga w narodowych barwach powieszona przez zarządcę Zamku – Miejsko-Gminne Centrum Kultury. To zachęta do odwiedzin placu zamkowego, a także do wieszania flag na własnych posesjach.

W dniu 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy mieszkańców gminy do ozdabiania swoich domów flagami. Prosimy o przysyłanie zdjęć z wywieszonymi flagami na adres promocja@szydlow.pl bądź poprzez wiadomość na profilu FB Miasta i Gminy Szydłów. Stworzymy z tych zdjęć wirtualną galerię.

Obchody 3-Majowe będą miały symboliczny charakter. Po Mszy Świętej, około godz. 10:30 władze gminy złożą okolicznościową wiązankę przy Pomniku Armii Krajowej. Wyjątkowo w tym roku nie będą składane kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej, ze względu na prowadzone tam prace budowlane.

W dniach 2 i 3 maja na placu zamkowym rozdawane będą biało-czerwone balony dla najmłodszych. Z kolei dla turystów, którzy przyjadą do Szydłowa w dn. 3 maja, zaplanowane jest specjalne zwiedzanie placu zamkowego z przewodnikami przebranymi w historyczne stroje. Opowieści o zamkowych tajemnicach będą snuć o równych godzinach od 11-ej do 17-ej.

Patriotyczna majówka w Szydłowie 2021