Pieniądze z ministerstwa sportu dla GKS Szydłów

Program KlubReaktywowany na początku roku Gminny Klub Sportowy w Szydłowie pozyskał spore pieniądze na zajęcia sportowe w ramach Programu Klub 2019 ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program Klub 2019 adresowany jest do małych i średnich klubów sportowych. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia.

- Wniosek ten złożyliśmy na prowadzenie zajęć siatkówki dziewcząt 12-15 lat, oraz piłki nożnej chłopców w 2 kat. wiekowych: 10-12 i 13-16 lat – mówi Maria Stachuczy, dyrektor M-GCK w Szydłowie, która pomogła w aplikowaniu o pieniądze.

Wniosek uzyskał bardzo wysoką punktację. Kwota dofinansowania wyniosła 15 tys. zł.

- Ponieważ klub właściwie nie miał żadnych środków finansowych, zdecydowaliśmy o zapewnieniu wkładu finansowego do projektu z środków Gminy Szydłów – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz.

Gminny Klub Sportowy w kwietniu br. otrzymał od Gminy Szydłów dotację 3 tys. zł w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych. Ponad połowa tej kwoty stanowić będzie wkład własny do grantu ministerstwa.

- Dla nas te kilkanaście tysięcy złotych to bardzo duże pieniądze, biorąc pod uwagę początek działalności klubu po reaktywacji. Bardzo nas cieszą te środki, bo pozwolą uruchomić zajęcia sportowe dla dzieci z naszej gminy – podsumowuje Damian Rudnik, prezes GKS w Szydłowie.

P. Walczak

Lista podmiotów dofinansowanych w ramach naboru na realizację w 2019 r., Programu "Klub"