Ponad 16 tys. zł na Orkiestrze w Szydłowie

To był bardzo udany Finał WOŚP w Szydłowie. Uzbierano ponad 16 tys. zł. W porównaniu do ubiegłego roku, uzbierano o 6 tys. zł więcej. W tym roku pieniądze ze zbiórek przeznaczone są na zakup sprzętu do specjalistycznych oddziałów dziecięcych.

Uzbieraliśmy 16.061,20 zł
(szesnaście tysięcy sześćdziesiąt jeden zł i 20 gr) + 81 eurocentów i 1 korona czeska.

W finałową niedzielę, od rana kwestowali wolontariusze, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie oraz Solcu. Kilka dni wcześniej zbiórkę pieniędzy prowadzono w Punkcie Przedszkolnym w Potoku oraz Solcu.

Finał odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum. Występy artystyczne przeplatane były licytacjami. Za symboliczne pieniądze można było kupić pyszne wypieki i ciasteczka upieczone i ofiarowane przez darczyńców.

WOŚP 2019 Szydłów

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z grupy tanecznej GCK prowadzonej przez Joannę Białą-Wilk. Dzieci występowały czterokrotnie, w tym z szarfami i w tańcu Va banque. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Potoku, pod opieką Iwony Urbanowskiej, zaprezentowały piękne jasełka. Były też muzyczne występy solowe: Oli Sajkiewicz i Ani Stachuczy. Dużo śmiechu wzbudziło przedstawienie teatralne „Królewna Gburka” w wykonaniu rodziców z Publicznego Przedszkola w Szydłowie. Publiczność podziwiała także znakomity popis taneczny w wykonaniu Patrycji Chmielewskiej, która potem wystąpiła jeszcze w śpiewającym trio wraz z Julią Grosicką i Olą Tarnowską. Występy artystyczne zakończył niezawodny zespół śpiewaczy "Kasztalon".

Dużo emocji dostarczyły licytacje przedmiotów podarowanych na WOŚP. Licytowano m.in. przedmioty przekazane przez prezesa Ekopolonu Stefana Sajkiewicza i innych przedsiębiorców z terenu gminy, ręcznie wykonane ozdoby, kalendarze, książki, maskotki. Wysokie kwoty osiągały przedmioty związane z Szydłowem a także oficjalne gadżety WOŚP. Fotel wójta, przekazany przez burmistrza Andrzeja Tuza, został zlicytowany za 500 zł przez Grzegorza Rózgę. To nie fotel osiągnął jednak najwyższą cenę podczas licytacji a piękny obraz przedstawiający Bramę Krakowską. Zaciętą licytację wygrał Radosław Tarnowski, dzięki czemu kasa Orkiestry powiększyła się o 700 zł.

- Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom przedmiotów wystawionych na licytację, kupującym i licytującym, pomocnikom ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie, oficjalnym partnerem finału, wolontariuszom z puszkami – mówi Maria Stachuczy, szef sztabu w Szydłowie, która w niedzielę dwoiła się i troiła przeprowadzając licytację. – Cieszę się, że w tym roku pobiliśmy, i to znacznie, rekord poprzedniego finału. Do puszek w Szydłowie, Solcu i Potoku trafiło 6.247,19 zł natomiast ze sprzedaży i licytacji przedmiotów – 9.814,01 zł. Finał w Szydłowie zamknął się kwotą 16.061,20 zł plus 81 eurocentów i 1 korona czeska – podsumowuje dyrektorka Miejsko-Gminnego Centrum Kultury.

Piotr Walczak