Ponton dla OSP Korytnica

Od 19 stycznia br. jednostka OSP Korytnica dysponuje pontonem wraz z silnikiem zaburtowym. Ponton wraz z przyczepką przekazany został dla naszej jednostki przez OSP Imielin z województwa śląskiego.

Przekazanie odbyło się w siedzibie jednostki OSP Korytnica. Sprzęt został przekazany przez Artura Marona – prezesa OSP Imielin i Marcina Kosmy – radnego powiatu bieruńsko-lędzińskiego na ręce Andrzeja Tuza – Burmistrza Miasta i Gminy Szydłów i Katarzyny Skuzy – Przewodniczącej Rady Miejskiej w obecności Marcina Paździocha – Komendanta Gminnego Zarządu OSP i druhów strażaków z OSP w Korytnicy.

Ponton wraz z silnikiem zaburtowym i przyczepką to specjalistyczny sprzęt ratownictwa wodnego, który znacząco wpłynie na zwiększenie mobilności naszej jednostki. Pozyskano go przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu radnego Marcina Kosmy.

Po przekazaniu sprzętu, druhowie OSP zaprosili gości na poczęstunek w remizie, zaś Burmistrz Miasta i Gminy podziękował darczyńcom za przekazany sprzęt i wręczył upominki promocyjne.

S. Celejowski