Powstają nowe rzeźby

W Szydłowie przy Synagodze słychać piły motorowe i uporczywy stukot młotków. Od poniedziałku trwa tutaj plener rzeźbiarski. Topolowe kłody przybierają kształty różnych postaci. Powstał już smok, wiewiórka, ławeczki z aniołem i Koszałkiem Opałkiem. W sumie powstanie osiem rzeźb.

Historia plenerów rzeźbiarskich w Szydłowie rozpoczęła się w 2007 roku. To wtedy, po raz pierwszy do miasteczka zjechali artyści z różnych stron Polski. Kolejne edycje Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie we współpracy z Gminą Szydłów realizowało do 2011 r., a w 2014 r. odbył się plener, podczas którego wyrzeźbiono polskich noblistów i innych słynnych Polaków. W ubiegłym roku znów zaproszono artystów do Szydłowa i powstały kolejne rzeźby zdobiące zabytkowe miasteczko: ławeczki z bajkowymi postaciami, Światowid, postaci królów.

W tym roku plener rozpoczął się 12 września i potrwa przez dziesięć dni. Biorą w nim udział: Edmund Szpanowski z Sierpca, Stanisław Panfil z Mogilna, Mieczysław Wojtkowski z Olsztyna i Michał Grzymysławski ze Szczytna. Każdy z nich wykona po dwie rzeźby.

Więcej na odkrywaj.szydlow.pl