Pracowity weekend Bractwa Rycerskiego z Szydłowa

Bardzo pracowity weekend (13 - 14 czerwca) mieli członkowie Bractwa Rycerskiego z Szydłowa. W dniu 13 czerwca uczestniczyli w VII Tarnowskim Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry. Jest to międzynarodowy turniej w którym zmagania ukierunkowane są w szczególności na różnorodnych konkurencjach łuczniczych.

Nasi rycerze mocno odczuli trudy zmagań z powodu strasznego upału. Następnego dnia udaliśmy się wraz z Hufcem Rycerstwa Opatowskiego oraz Zespołem Tańca Dawnego z Szydłowa do Radomia na II Piknik Historyczny. Podczas pikniku prezentowaliśmy wspólnie walki, tańce oraz życie obozowe z okresu bitwy pod Grunwaldem. Rozegraliśmy też morderczy turniej rycerski w którym udział wzięli rycerze z Szydłowa i Opatowa. Po wielu zaciętych walkach do finału dotarli Mariusz Łazarz z Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów i Stanisław Kolasiński którzy do tego momentu wygrali wszystkie swoje walki. Finał był bardzo zacięty i trzeba było rozegrać dogrywkę (gdyż z pierwszym pojedynku był remis 24-24) . Dogrywkę minimalnie wygrał Stanisław Kolasiński który został zwycięzcą turnieju.

Zaangażowanie jakie wykazali nasi rycerze w ciągu tych dwu dni będzie zapewne procentowało w następnych imprezach, a w szczególności w nadchodzącym XVII Międzynarodowym Turnieju o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego w Szydłowie na który zjadą się znamienici rycerze aby walczyć o nagrodę główną. Walki rycerskie na placu zamkowym w Szydłowie rozegrają się w dniu 5 lipca 2015 r . Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii na naszą imprezę.

Paweł Krakowiak