Przedszkoliada 2019

„Przedszkoliada” to przegląd artystyczny przedszkoli zainicjowany przez Staszowski Ośrodek Kultury. Jest to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu Publicznego Przedszkola w Szydłowie. W tym roku została zorganizowana między 8 a 10 maja. Przez te trzy dni miały miejsce koncerty prezentujące dorobek artystyczny przedszkoli powiatu staszowskiego oraz barwna wystawa prac plastycznych uczestników „Przedszkoliady”.

Nasze przedszkole zainaugurowało swoim występem tegoroczną imprezę. 8 maja 2019 r. grupa „Biedronki” pod kierunkiem pani Moniki Jaskuła wystąpiła jako pierwsza prezentując układ taneczny do piosenki „Witajcie w naszej bajce” oraz inscenizację pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Na scenie dzieci prezentowały się kolorowo – wprost bajkowo. Nasi przedszkolacy wcielając się w rolę postaci z bajek z wielką odwagą zaprezentowały swoje zdolności artystyczne.

Tego dnia wszystkie występy były perfekcyjne, widać było pracę przedszkolaków oraz pomysłowość i zaangażowanie nauczycielek. Występy dzieci nagrodzone były gromkimi brawami przez rówieśników, najbliższą rodzinę oraz opiekunów. Był to z pewnością dla wszystkich dzień pełen emocji i wrażeń, po którym zostały nam miłe wspomnienia w postaci zdjęć i filmów wykonanych przez rodziców.

Monika Jaskuła
Zdjęcia: Katarzyna Sajkiewicz
Katarzyna Ramus-Wnukowska