Rodzinna zabawa na Dzień Dziecka

Wiele atrakcji i dużo zabawy czekało na uczestników Dnia Dziecka, który odbył się w Szydłowie w niedzielę, 2 czerwca br.

Dzień Dziecka zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury przy udziale Gminy Szydłów, Szydłowskiego Stowarzyszenia „Moja Szkoła” i Szkoły Podstawowej w Szydłowie.

Imprezę otworzył Andrzej Tuz – Burmistrz Miasta i Gminy oraz Maria Stachuczy – Dyrektor M-GCK w Szydłowie. Oboje wręczyli dzieciom medale za rozgrywki sportowe przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych w Szydłowie i Solcu.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć układy taneczne najmłodszych, przygotowane przez instruktor Joannę Białą-Wilk. Rodzinne zawody sportowe przeprowadziły nauczycielki z SP Szydłów: Małgorzata Jaskólska i Krystyna Najman.

Dzieci miały możliwość korzystania z różnych urządzeń do zabawy: zjeżdżalni, dmuchańców czy basenu z piłeczkami. Animatorzy z profesjonalnej agencji „Patigo” przeprowadzili mnóstwo zabaw i konkurencji dla dzieci i rodziców dostarczając im wiele radości i emocji.

Szczególne podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Szydłowie za przygotowanie przekąsek i lemoniady dla uczestników imprezy. Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach upiekło dla uczestników Dnia Dziecka babeczki.

P. Walczak

Impreza współfinansowana ze środków Gminy Szydłów w ramach zadania publicznego „Czym skorupka za młodu nasiąknie” realizowanego przez Stowarzyszenie „Moja Szkoła”.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury – Inicjatywy Lokalne+ 2019.