Rodzinny piknik w soleckiej szkole

Dzień Matki i Ojca połączony z Dniem Dziecka zorganizowała we wtorkowe przedpołudnie Szkoła Podstawowa w Solcu. Były występy artystyczne dedykowane rodzicom i dużo atrakcji dla najmłodszych.

Wydarzenie rozpoczęło się od akademii w szkolnych murach, którą otworzyła dyrektor Anna Kucharska. Przywitała rodziców, dzieci i zaproszonych gości, w tym Andrzeja Tuza – Burmistrza Miasta i Gminy Szydłów, Przewodniczącą Rady Miejskiej Katarzynę Skuzę, Proboszcza Parafii Szydłów ks. Ryszarda Piwowarczyka, Radną Rady Miejskiej Joannę Suchojad. Dzieci z klas pierwszej i drugiej recytowały wiersze i śpiewały piosenki na cześć swoich mam i tatusiów. Występy wypadły znakomicie, co zostało docenione przez publiczność głośnymi oklaskami. Pierwszo- i drugoklasiści przygotowywali się pod okiem nauczycielek: Haliny Patrzałek i Doroty Fit.

Burmistrz Andrzej Tuz podziękował za możliwość uczestnictwa w szkolnym święcie a za udane występy częstował dzieci słodyczami. Życzenia dla rodziców i dzieci złożył również ks. Ryszard Piwowarczyk, podkreślając przy tym społeczne znaczenie rodziny.

Po akademii wszyscy udali się na plac przyszkolny, gdzie w atmosferze pikniku, dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami i nauczycielami.

P. Walczak