Rusza wakacyjne, nocne zwiedzanie Szydłowa 2021

W ubiegłym roku w ofercie turystycznej Szydłowa pojawiła się możliwość nocnego zwiedzania miasta. Turyści, a nawet sami mieszkańcy chętnie korzystali z tej możliwości, zaznaczając, że zarówno forma jak i pora zwiedzania bardzo przypadły im do gustu. W kolejnym sezonie nocne zwiedzanie będzie kontynuowane.

- To było niezwykłe przeżycie – wspomina pani Alina, która w ubiegłym roku, w grupie kilkunastu osób pojawiła się na nocnym zwiedzaniu wprost… z Gdańska. – Zrobiliśmy sobie spontaniczny, kilkudniowy wypad w świętokrzyskie i przypadkowo dowiedzieliśmy się o możliwości nocnego zwiedzania Szydłowa. Przyjechaliśmy i muszę powiedzieć, że to był najlepszy punkt programu naszej wizyty w regionie. Nieprawdopodobny klimat, magia małego miasteczka, żal nam było opuszczać to piękne miejsce.

W tym roku na podobne wrażenia mogą liczyć kolejni uczestnicy tej nietypowej formy zwiedzania. Inauguracyjne nocne zwiedzanie odbędzie się już w pierwszą sobotę wakacji i będzie kontynuowane do końca sierpnia.

- Podczas nocnego zwiedzania, poza poznawaniem historii i zabytków miasteczka możemy spotkać damę dworu czy rycerza – mówi Maria Stachuczy, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie. - W programie jest także sesja fotograficzna dla uczestników na królewskim tronie i możliwość posmakowania lokalnego specjału – dodaje.

Oferta jest limitowana, obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Zapisy prowadzi Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie pod nr tel. 41 3545313 lub e-mailem: gck@szydlow.pl. Bilety w cenie 35 zł od osoby.

Nocne zwiedzanie Szydłowa 2021

Nocne zwiedzanie Szydłowa

Nocne zwiedzanie Szydłowa

Nocne zwiedzanie Szydłowa

Nocne zwiedzanie Szydłowa