Seniorzy z Gminy Szydłów w Sandomierzu

Jesienna aura wcale nie musi być nudna. Dowodem na to są Seniorzy z Gminy Szydłów, którzy uczestniczyli we wspólnym odkrywaniu piękna średniowiecznego miasta Sandomierz.

Wyjazd został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora przez Urząd Miasta i Gminy Szydłów oraz Miejsko Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. Dzięki Przewodnik Marcie Wolny-Boś z MGCK w Szydłowie, spacer po Sandomierzu okazał się wyjątkową podróżą w czasie. Seniorzy mieli okazję poznać historię królewskiego miasta przemierzając urokliwe uliczki Sandomierza od Bramy Opatowskiej z pozostałościami średniowiecznych murów przez min. Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Katedrę p.w. NMP z XIV w., Muzeum Okręgowe na Zamku Królewskim, dawną Synagoge i charakterystyczny sandomierski rynek. Nie lada przeżyciem była podziemna trasa turystyczna ciągnąca się pod Starym Miastem.

Po całodniowym zwiedzaniu wszyscy z apetytem zjedli pyszny obiad, który stał się okazją do podzielenia się wrażeniami z całego dnia. Bezpiecznie i w radosnych nastrojach Seniorzy wrócili do swoich domów. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali parasolki na deszczowe jesienne dni, które wręczył Pan Burmistrz Andrzej Tuz. Jednocześnie życząc by tych dni było jak najmniej. Pan Burmistrz towarzyszył Seniorom podczas całej wyprawy. Od strony logistycznej wyjazd wsparli pracownicy MGCK: Monika Iwańska i Kamila Pytowska.