Szlachetna Paczka, Ty też możesz pomóc

Patryk ma 17 lat. Mieszka w lesie z mamą i tatą. Do miasta, gdzie się uczy jest 4 km. Nie ma komunikacji. Do szkoły idzie piechotą. Uczy się dobrze, pomaga w domu i troszczy się o mamę. Bożena, mama Patryka jest chora na raka trzustki. Co trzeci dzień ma przyklejane plastry z morfiną. Bierze leki na trzustkę i wątrobę. Tata Stanisław jest po pięciu operacjach na kręgosłup i choruje na nowotwór prostaty. Rodzice bardzo chcą pomóc synowi ukończyć szkołę, aby zdobył zawód i miał lepszy start w dorosłe życie.

Urząd Miasta i Gminy Szydłów włączył się w ogólnopolską akcję Szlachetna PACZKA. Wierzymy, że pomoc drugiemu człowiekowi, takiemu, który naprawdę jest w potrzebie, jest wartością samą w sobie. Dlatego pomagamy Patrykowi i jego rodzicom, przygotowując paczki, które realnie poprawią ich los, przynajmniej materialny.

Zachęcamy do włączenia się w akcję Szlachetnej Paczki. W powiecie staszowskim jest jeszcze kilka rodzin, które potrzebują pomocy. Sprawdzisz je wchodząc na stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/

I Ty zrób Szlachetną Paczkę