Szydłów w programie „Pytanie na śniadanie”

Program online: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49137750/swietokrzyskie-cz2

W dn. 23 lipca w Szydłowie gościła ekipa telewizyjna programu „Pytanie na śniadanie”. Program nagrywano w ramach kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej „Odpoczywaj w Polsce”. Emisja w najbliższą niedzielę, 26 lipca na kanale TVP2.

Koordynatorem kampanii w naszym województwie jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Z naszego regionu wybrano tylko cztery destynacje, w tym Szydłów. Program nagrywano na dziedzińcu zamkowym przez całe popołudnie. Chwaliliśmy się tym, co mamy najlepsze: wspaniałym dziedzictwem kulturowym z udziałem średniowiecznych dam i rycerzy oraz sadowniczym bogactwem gminy – śliwkami.

Oglądajcie weekendowe wydanie programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 już 26 lipca, a przekonacie się, że ŚWIĘTOKRZYSKIE to wymarzone miejsce na wypoczynek! Godz. 8.30 - 11.30.

Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz składa serdeczne podziękowania:
- pracownikom Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie za przygotowanie aranżacji i udział w programie,
- Bractwu Rycerskiemu Zamku Szydłów: Paweł Krakowiak, Antoni Gardynik, Damian Majerowicz, Jan Bilski, Martyna Wojtasińska za udział w programie,
- sadownikom z Gminy Szydłów za przekazanie śliwek na potrzeby programu: Tadeuszowi Gracy, Zbigniewowi Głogowskiemu, Leszkowi Wójcikowi i Sylwestrowi Celejowskiemu.

Pytanie na śniadanie. TVP2 Szydłów

Pytanie na śniadanie. TVP2 Szydłów

Pytanie na śniadanie. TVP2 Szydłów

Pytanie na śniadanie. TVP2 Szydłów

Zdjęcia: Piotr Walczak