Talent Świętokrzyski dla Sylwii Ziółkowskiej

Zarząd Województwa rozstrzygnął kolejną edycję „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

31 nagród „Talent Świętokrzyski” i 11 wyróżnień trafi do szczególnie uzdolnionej młodzieży - uczniów i studentów z województwa świętokrzyskiego - laureatów międzynarodowych konkursów i olimpiad krajowych w dziedzinie matematyki, biologii, chemii czy literatury, konkursów artystycznych, a także autorów prac naukowych.

Sylwia Ziółkowska

Jest wśród nich Sylwia Ziółkowska pochodząca z Gminy Szydłów studentka IV roku Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureatka nagród na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym: I miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina IUVENTUS CANTI Vrable, Słowacja; Laureatka Grand Prix X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kielce; wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach, nagroda specjalna na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz Kielce.

Występowała jako solistka m.in. podczas II Kraków Bach Festiwal, XXI i XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie. Koncertowała we Francji i Niemczech jako solistka wraz z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Krakowie.

Agnieszka Ziółkowska