Warsztaty EKO Szydłów 2019

EKO Szydłów

Warsztaty EKO Szydłów 2019 odbędą się w dniach 13-16 czerwca 2019. Jest to trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Ochotniczą Strażą Pożarną w Szydłowie w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Szydłów (konkurs na realizowanie zadań publicznych 2019), Starostwa Powiatu Staszowskiego, Fundacji Tesco Decydujesz Pomagamy oraz Banku Spółdzielczego w Szydłowie.

Warsztaty mają na celu edukację ekologiczną, przypomnienie zasad segregacji odpadów, pobudzenie kreatywności uczestników, podniesienie kompetencji językowych oraz integrację społeczności lokalnej. Prowadzone są przez wolontariuszy zagranicznych (program Erasmus) oraz lokalnych (z województwa świętokrzyskiego). Beneficjentami wydarzenia są uczniowie szkół i podopieczni przedszkoli z gminy Szydłów oraz wszyscy inni zainteresowani.

W piątek 14 czerwca wolontariusze odwiedzą placówki oświatowe w gminie Szydłów i poprowadzą prezentacje o ochronie środowiska, kulturze i ekologii w krajach, z których pochodzą oraz spędzą czas z dziećmi na zabawie i ćwiczeniach.

Natomiast w sobotę 15 czerwca zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę, zainteresowanych ekologią i kreatywnością (w każdym wieku) na Otwarte Warsztaty Kreatywne, które rozpoczną się o godzinie 11:00 prezentacją o segregacji odpadów w remizie OSP w Szydłowie. Przedstawione zostaną także możliwości, jakie oferuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Kolejną częścią wydarzenia będę kreatywne warsztaty plastyczne (i nie tylko), które będą trwały przez cały dzień. Na zakończenie (około godziny 19) zapraszamy na ognisko integracyjne. W trakcie warsztatów wolontariusze będą przewodzić różnym grupom tematycznym (np. „Świat przyszłości”), w których tworzone będą prace z odpadów plastikowych i kartonowych (np. budowle, zabawki).

W trakcie wydarzenia integrujemy się, edukujemy, rozwijamy nasze umiejętności, a także miło spędzamy czas przy kawie i ciastkach :)

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na www.fb.com/ospwszydlowie lub 792 126 531, milena.wojterska@gmail.com.

Warsztaty EKO Szydłów Plakat

Warsztaty EKO Szydłów

Warsztaty EKO Szydłów

Warsztaty EKO Szydłów