Województwo Świętokrzyskie partnerem najważniejszych wydarzeń w Szydłowie!

24 czerwca 2026 r. na zamku królewskim w Szydłowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca wsparcia dwóch największych wydarzeń plenerowych organizowanych w naszej gminie. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik przekazała umowy na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Szydłów Andrzeja Tuza.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego: Paweł Krakowiak, Marek Strzała oraz Marcin Piętak.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego już wkrótce odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia:

⚔️ Turniej Rycerski o Złote Ostrogi Jagiellonów – 5 lipca 2026 r.
Widowiskowe pojedynki rycerskie, turnieje konne, pokazy łucznicze, średniowieczne rzemiosło oraz historyczna atmosfera szydłowskiego zamku.

🍑 XXVIII Święto Śliwki – 8–9 sierpnia 2026 r.
Największe święto promujące szydłowskie tradycje sadownicze, lokalnych producentów oraz wyjątkowe dziedzictwo kulinarne regionu.

W ramach partnerstwa podczas obu wydarzeń przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje promujące Województwo Świętokrzyskie, w tym konkursy i działania skierowane do uczestników imprez.

Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz podziękował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renacie Janik za okazane wsparcie oraz za zaangażowanie samorządu województwa w rozwój i promocję wydarzeń odbywających się w Szydłowie.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzenia Szydłowa i wspólnego świętowania podczas obu wydarzeń!



Zdjęcia: P. Walczak