Wspaniała zabawa integracyjna przedszkolaków (video)

Dnia 27 maja 2014 r. odbył się w ogrodzie przedszkolnym w Szydłowie „Piknik integracyjny” z udziałem rodziców i wszystkich dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym z terenu naszej gminy.

Całe to wydarzenie zostało zorganizowane razem z Gminnym Centrum Kultury w Szydłowie, które prowadzi Punkty Przedszkolne w Solcu i Potoku w ramach dofinansowania przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu z działania 9.1.1 POKL. Nasze przedszkolaki miały okazję pierwszy raz uczestniczyć w takim wydarzeniu, oraz możliwość zaprzyjaźnienia się z innymi dziećmi, natomiast nasi goście zwiedzenia naszego przedszkola. Wspaniała, słoneczna pogoda zachęcała do zabawy, a żeby atrakcji nie zabrakło, o to zatroszczyła się Agencja Artystyczna „PATIGO”.

Na placu odbyły się zabawy z animatorami między innymi:
• malowanie twarzy i włosów
• malowanie domków przestrzennych
• dmuchana zjeżdżalnia
• basen z piłeczkami
oraz zabawy i konkursy, w których chętnie uczestniczyły dzieci i dorośli.

Najwięcej emocji wśród przedszkolaków wzbudzała dmuchana zjeżdżalnia i malowanie włosów, do których kolejka nie miała końca. Jak na piknik przystało na spotkaniu nie zabrakło smakowitego poczęstunku, który dostarczał energii do dalszej zabawy. Licznie zgromadzeni rodzice mieli również możliwość obejrzenia popisów artystycznych swoich dzieciaków w programach artystycznych z okazji Dnia Matki.

Podczas wspólnej zabawy z mamą i tatą dzieci czują, że rodzice poświęcają im swój cenny czas, co wpływa na wzmocnienie więzi rodzinnych, rozwija zaufanie do najbliższych. Organizowanie tego typu imprez w przedszkolu ma korzystny wpływ na budowanie wzajemnych relacji obydwu środowisk wychowawczych: rodziny i przedszkola. Tak więc był to dzień wyjątkowy, pełen radości i dobrej zabawy.

Tekst: Stanisława Trelińska, Maria Stachuczy
Zdjęcia: Edyta Rup, Maria Stachuczy