Zapraszamy do akcji "Sprzątanie świata 2021"

Miejsko-Gminne Centrum Kultury wraz z Urzędem Miasta i Gminy Szydłów zapraszają do 28. Akcji Sprzątanie Świata 2021! Posprzątajmy razem nasz kawałek Polski!

Oficjalnym koordynatorem akcji w naszej gminie jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy Szydłów.

- Dołączyliśmy do grona osób, grup, instytucji i gmin, którzy jednoczą się we wspólnym celu jakim jest czyste otoczenie wokół nas – mówi Andrzej Tuz, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów. – Zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do włączenia się w tę pożyteczną akcję – dodaje.

To kolejne działanie proekologiczne nastawione na ograniczenie śmieci w miejscach publicznych i środowisku naturalnym. W kwietniu br. na terenie gminy zainstalowane zostały fotopułapki w miejscach, gdzie najczęściej pojawiały się dzikie wysypiska śmieci. Od tamtej pory, jak na razie, nie zanotowano nowych wysypisk odpadów.

Mimo to, problem śmiecenia występuje nadal, choćby przez nagminne wyrzucanie butelek i puszek po napojach czy innych opakowań na ulicę, trawnik, do rowu czy w lesie. Dlatego w trzeci weekend września przyłączamy się do ogólnoświatowej akcji Clean Up the World 2021 – Sprzątanie świata 2021, żeby posprzątać swój kawałek Polski.

- Zapraszam wszystkie chętne osoby, w szczególności sołtysów poszczególnych miejscowości do naszej siedziby przy Targowej 3, po odbiór rękawiczek i worków na śmieci – mówi Maria Stachuczy, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i lokalny koordynator akcji. – Mam nadzieję, że w akcji wezmą udział wszystkie miejscowości z naszej gminy.

Finał akcji odbędzie się w dniach 17 – 19 września br.

PW

Plakat akcji Sprzątanie świata, Szydłów 2021