6. Turniej Strzelecki Samorządowców

Turniej strzelecki samorządowców 2015W sobotę, 14 listopada 2015 r. w Szydłowie odbył się 6. Międzywojewódzki Turniej Strzelecki Samorządowców o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego, nawiązujący do 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Turniej odbył się na strzelnicy Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów z województwa świętokrzyskiego (Staszów, Raków, Rytwiany, Tuczępy, Szydłów), lubelskiego (Kazimierz Dolny) i mazowieckiego (Szydłowiec) – w sumie dziewięć trzyosobowych drużyn oraz kilka osób indywidualnie.

Konkurencja polegała na oddaniu 10 strzałów z karabinka sportowego kal. 5,6 mm do tarczy na odległość 50 metrów. Każdy zawodnik mógł wystrzelać maksymalnie 100 pkt. a drużyna – 300 pkt. Najlepsi w tym roku okazali się zawodnicy reprezentujący Radę Gminy Szydłów w składzie: Janusz Juszczak, Krzysztof Fit i Krzysztof Gruca, którzy łącznie wystrzelali 274 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Starostwa Powiatowego w Staszowie w składzie: Michał Skotnicki, Jerzy Chudy i Jan Mazanka. Drużyna ta uzyskała 271 pkt. Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Urzędu Miasta i Gminy Kazimierz Dolny w składzie: Stanisław Kuś, Kamil Kubiś, Mateusz Stachyra. Przedstawiciele województwa lubelskiego wystrzelali 270 pkt.

Klasyfikację indywidualną wśród pań wygrała Joanna Tutak z drużyny UMiG Staszów (81 pkt.) przed Alicją Kłonicką – skarbnik Gminy Szydłów (78 pkt.) i Aliną Siwonią – wójt Gminy Raków (47 pkt.).

Najlepszym strzelcem tegorocznego turnieju został Marek Skuza – radny Gminy Szydłów (98 pkt.), drugie miejsce zajął Piotr Walczak z UG Szydłów (97 pkt.) a trzecie Krzysztof Fit – radny Gminy Szydłów (96 pkt). Podkreślić należy, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym – 12 na 31 sklasyfikowanych zawodników uzyskało wynik co najmniej 90 pkt.

Podczas ceremonii zakończenia, Jan Klamczyński – wójt Gminy Szydłów podziękował uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo w turnieju. Słowa podziękowania padły pod adresem organizatora zawodów Mariana Lesiaka – prezesa Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego. Przy tej okazji Michał Skotnicki – starosta staszowski, wręczył Marianowi Lesiakowi Brązową Odznakę „Za zasługi dla sportu” nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Prezes STS podkreślił, że w tym roku mija 20 lat od założenia oddziału Związku Strzeleckiego w Szydłowie, co zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu po wręczeniu pucharów i dyplomów.

Tekst: Piotr Walczak
Zdjęcia: Sylwester Celejowski